Akademia Siatkówki - zajęcia z mistrzami w Ornecie

2016-03-07 23:28:51(ost. akt: 2016-03-09 08:49:14)

Autor zdjęcia: archiwum sportowców

Mistrzowie piłki siatkowej rozwijają w najmłodszym pokoleniu miłość do sportu. 1 marca w hali sportowej w Ornecie rozpoczęły się zajęcia w ramach Akademii Siatkówki, prowadzonej przez trzech utytułowanych byłych zawodników AZS Olsztyn i reprezentacji kraju Macieja Dobrowolskiego, Pawła Siezieniewskiego i Łukasza Kadziewicza.
Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki. Celem akademii jest aktywizacja dzieci oraz młodzieży i propagowanie piłki siatkowej. Projekt skierowany jest głównie do dzieci w klasach 4-6 szkoły podstawowej, które na co dzień mają mniejszy dostęp do siatkówki niż ich rówieśnicy w większych miastach.

Na sali OSiR w Ornecie przybył komplet adeptów i adeptek tego wspaniałego sportu drużynowego.

Pod bacznym okiem mistrzów młodzi siatkarze czynnie i ochoczo uczestniczyli w treningu. Projekt uzyskał rekomendację Polskiego Związku Piłki Siatkowej i jest obecnie realizowany w kilkunastu miejscowościach województwa warmińsko-mazurskiego, dolnośląskiego i opolskiego. Na terenie naszego województwa działa takich ośrodków jak Orneta siedem — dwa w Dobrym Mieście, dwa w Biskupcu, w Gietrzwałdzie, Bartoszycach i Olsztynie.

Maciej Dobrowolski siedmiokrotny mistrz Polski tak relacjonuje pierwsze zajęcia w Ornecie:

- Jesteśmy bardzo miło zaskoczeni frekwencją i entuzjazmem dzieci. Pierwsze zajęcia były bardziej pod kontem organizacyjnym. Od przyszłego tygodnia zaczynamy zajęcia cykliczne zgodnie z harmonogramem. Wstępnie ustaliliśmy z rodzicami, że zajęcia systematycznie odbywać się będą do wakacji, a potem zobaczymy. Przy takim zaangażowaniu dzieci, jaki spotkaliśmy w Ornecie wierzę, że któreś z nich zawalczy o najwyższe trofea. Mamy nadzieję na pobudzenie procesu rozwojowego i propagowanie piłki siatkowej na terenie całego województwa. Rozmawialiśmy już z burmistrzem Lidzbarka Warmińskiego, więc niewykluczone, że taki ośrodek powstanie i w tym mieście.
Maciejowi Dobrowolskiemu przypadła funkcja opieki nad ośrodkami w województwie Warmińsko-Mazurskim co nie jest zaskoczeniem, bo jest związany zawodowo i prywatnie z Warmią i Mazurami. Sportowcy zgodnie uważają, że to na dorosłych spoczywa odpowiedzialność krzewienia idei sportu wśród najmłodszych i że oni, jako zawodnicy profesjonalnie uprawiający piłkę siatkową, czują dodatkową odpowiedzialność za losy narodowej piłki siatkowej.

Akademia Siatkówki odbywa się pod hasłem "Więcej ruchu dla maluchów".


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Jendrek

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. V #1950686 | 213.5.*.* 10 mar 2016 22:47

  To kiedy w Lidzbarku będzie akademia siatkówki?

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. odp #1949480 | 195.136.*.* 9 mar 2016 15:06

   Tam rządzi ping pong, czas zmian :(?

   odpowiedz na ten komentarz

  2. siatek #1949461 | 193.243.*.* 9 mar 2016 14:38

   W Lidzbarku siatkówka umarła. Brak pasjonaty, który poprowadziłby ten sport wśród dzieci. Brak zajęć pozalekcyjnych. Pozazdrościć tylko innym miastom, które maja kluby siatkarskie dla dzieciaków. Mata tu przykład do naśladowania: http://www.zryw-volley.com/ Panie Burmistrzu, zadziałaj Pan, przecież sam trochę grałeś.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5