Pasowanie na ucznia w szkole im. Tadeusza Rejtana w Baranowiczach

2015-10-29 14:16:23 (ost. akt: 2015-10-29 14:28:35)
 Pasowanie na ucznia w szkole im. Tadeusza Rejtana w Baranowiczach

Autor zdjęcia: Eleonora Raczkowska-Jarmolicz/znanniemna

Społeczna Szkoła Polska im. Tadeusza Rejtana w Baranowiczach jest jedyną na Białorusi szkołą społeczną, w której nauczanie aż do matury odbywa się po polsku. W roku szkolnym 2015/2016 uczęszcza do niej 580 uczniów.

Z okazji przyjęcia w tym roku do pierwszych klas szkoły 47 małych mieszkańców Baranowicz, administracja szkoły i uczniowie klas starszych przygotowali dla pierwszaków koncert , w trakcie którego najmłodsi przyjęli błogosławieństwo od opiekującego się szkołą proboszcza parafii w Iszkołdzi i Poloneczce, księdza Olega Silkiewicza.

Pierwszaki i ich starsi koledzy mieli też okazję zaprezentować swoje zdolności artystyczne swojej nowej nauczycielce – skierowanej w tym roku do pomocy SSP im. Tadeusza Rejtana w Baranowiczach przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przy Ministerstwie Edukacji Narodowej RP, polonistce Anie Matysiak.

Wśród gości uroczystości pasowania na ucznia w SSP im. Tadeusza Rejtana w Baranowiczach była między innymi konsul z Konsulatu Generalnego RP w Brześciu Katarzyna Rytko.

źródło: Znadniemna.pl, zdjęcia Eleonory Raczkowskiej-Jarmolicz