Wielki sukces Sebastiana z "Ekonomika", jest wśród pięciu najlepszych młodych reżyserów w Polsce

2020-12-11 11:20:10 (ost. akt: 2020-12-11 11:34:25)
Sebastian Radzimiński, uczeń ZSZ im. Sandora Petöfi w Ostrródzie

Sebastian Radzimiński, uczeń ZSZ im. Sandora Petöfi w Ostrródzie

Autor zdjęcia: Archiwum Sebastiana Radzimińskiego

Uczeń Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petőfi Sebastian Radzimiński przystąpił do ogólnopolskiego Konkursu filmowego dla młodych reżyserów #POWEROFFAMILY https://poweroffamily.pl/konkurs-dla-mlodych-rezyserow/. Uczeń "Ekonomika" dostał się do trzeciego etapu konkursu.
Organizatorem Konkursu Filmowego „Po pierwsze rodzina” jest Stowarzyszenie Rodzice Chronią Dzieci. Konkurs realizowany jest w trzech etapach.
Do Konkursu zachęciła ucznia pani Jola Senkowska, nauczyciel przedmiotu Wychowanie do życia w rodzinie. Konkurs wymaga dużego zaangażowania i samodzielnej pracy od Sebastiana, ponieważ musi on się wykazać profesjonalizmem oraz umiejętnościami w nagrywaniu filmów.

Sebastian Radzimiński jest w czołówce, ponieważ dostał się do trzeciego etapu
W I etapie uczeń wybrał temat: "Od wnuczka do dziadka – niezła to gratka". Rodzina wielopokoleniowa. Film zdobył bardzo duże uznanie publiczności. Obejrzyj film: https://poweroffamily.pl/laureaci-i-etapu/4/

W II etapie uczeń "Ekonomika" uczestniczył w warsztatach filmowych prowadzonych za pośrednictwem mediów społecznościowych na zamkniętej grupie dyskusyjnej. Po przeprowadzonych warsztatach musiał przygotować film z uwzględnieniem doświadczeń i wiedzy zdobytych w czasie warsztatów. Na tym etapie jury wybrało pięciu zwycięzców, w tym Sebastiana.
Obejrzyj film: https://poweroffamily.pl/filmy-finalowe/

Sebastian Radzimiński zdobył nagrody: zestaw akcesoriów filmowych obejmujący: stablilizator obrazu – gimbal dji osmo mobile 3, mikrofon kierunkowy do smartfona i uchwyt do zamontowania mikrofonu oraz nagrodę rzeczową o wartości do1200 zł.

Obecnie reżyser z ostródzkiego "Ekonomika" przygotowuje się do III etapu. Uczestnicy trzeciego etapu konkursu będą wspólnie przygotowywać film krótkometrażowy “Po pierwsze rodzina” o tematyce związanej z tematami konkursowymi, który zostanie zrealizowany przy wsparciu profesjonalnej ekipy filmowej i profesjonalnego sprzętu filmowego. Przygotowany film zostanie opublikowany na stronie www.poweroffamily.pl. oraz na profilach społecznościowych Organizatora Konkursu. Uczestnicy etapu III konkursu zostaną odnotowani jako współautorzy filmu finałowego. 

Tekst: Jolanta Senkowska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5