Żywa lekcja historii w Nakomiadach

2018-03-22 21:23:29 (ost. akt: 2018-03-22 23:18:11)

Autor zdjęcia: Andrzej Sydor

W czwartek 22 marca uczniowie Szkoły Podstawowej w Nakomiadach wzięli udział w żywej lekcji historii. Tym razem wychowankowie pogłębili swoją wiedzę w dziedzinie relacji polsko-krzyżackich.
Goście z Torunia wprowadzili obecnych w atmosferę średniowiecza. Zapoznali ich ze zwyczajami, tradycjami i życiem codziennym wszystkich warstw społeczeństwa. Następnie przedstawili historię Zakonu Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie, którego początki sięgają III krucjaty i oblężenia Akki w 1190 r.

Krzyżacy pojawili się na ziemiach polskich w 1226 r. za sprawą Konrada Mazowieckiego. Mieli chronić Mazowsze przed atakami pogańskich Prusów. Z czasem sąsiedztwo krzyżackie stało się poważnym zagrożeniem dla państwa polskiego na wiele stuleci.

Uczestnicy interaktywnego spektaklu historycznego mieli okazję przeobrazić się w średniowiecznych mieszczan i rycerzy, poznać ówczesne ubiory i zapoznać się z rodzajami uzbrojenia. Najodważniejsi stoczyli między sobą walki.

Zajęcia edukacyjne, będące połączeniem nauki i zabawy, były przeprowadzone przez animatorów firmy ,,Kapsuła czasu”.

Andrzej Sydor

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5