PIŁKA NOŻNA || Remigiusz Sobociński zmienia klub! Kierunek: południowy-zachód

2022-01-12 19:44:30 (ost. akt: 2022-01-12 20:04:43)
Remigiusz Sobociński

Remigiusz Sobociński

Autor zdjęcia: Ossa Biskupiec Pom.

W poniedziałek tuż przed północą Remigiusz Sobociński przy pomocy social mediów powiadomił piłkarski, lokalny świat, że odchodzi z GKS-u Wikielec. Wiemy już, gdzie zagra piłkarz mający na swym koncie 202 mecze w polskiej ekstraklasie.

— Dzisiaj, po 10 latach kończę moją współpracę z pierwszym zespołem GKS Wikielec — napisał na swoim facebooku piłkarz, którzy już ma nowy klub, i to mający swą siedzibę niedaleko od Wikielca i rodzinnej Iławy.

Sobociński przechodzi bowiem do rozpędzonej w ostatnich sezonach Ossy Biskupiec Pomorski (choć miasto leży w powiecie nowomiejskim, to mocno związane jest też z Iławą i jej okolicami), która zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli grupy 2. warmińsko-mazurskiej klasy okręgowej.

Ossa to beniaminek w okręgówce, a awans po poprzednim sezonie pod wodzą — nomen omen — "Wodza", czyli trenera Patryka Wodzickiego (także iławianin) wywalczyła po wygranych barażach z Barkasem Tolkmicko (na boisku było 5:1, jednak później wynik zweryfikowano jako walkower 5:0 dla drużyny z Biskupca). Wcześniej, w lidze, Ossa zajęła drugie miejsce, za Czarnymi Rudzienice.

— Rozmowy z Remkiem toczyły się już dużo wcześniej, jednak zdecydowaliśmy się na transfer w przerwie zimowej — mówi trener Patryk Wodzicki.

— To bardzo doświadczony zawodnik, a my po koszmarnej kontuzji kolana Michała Piceluka potrzebowaliśmy napastnika. Remek to typ zawodnika, który idealnie wpasowuje się w profil gracza jakiego szukaliśmy. Potrafi utrzymać piłkę, zagrać pod faul, rozegrać oraz strzelać bramki i asystować. Swoim doświadczeniem i ograniem w bogatej karierze będzie idealnym wzorcem dla młodzieży — dodaje szkoleniowiec Ossy.

— Młodzież będzie mogła dużo się od niego nauczyć, odbierać cenne wskazówki i podpatrywać Remka na treningach i meczach. Jestem bardzo zadowolony, że Remigiusz Sobociński do nas dołączył — ocenia trener Wodzicki.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5