Od niedzieli szczepień w hali sportowej nie będzie

2021-07-29 13:21:54 (ost. akt: 2021-07-29 13:47:07)

Autor zdjęcia: Renata Szczepanik

Od 1 sierpnia punkt szczepień powszechnych w hali MOSiR w Giżycku przy ul. 3 Maja 14a będzie zamknięty. Szczepienia przeniesione zostają do macierzystych punktów w szpitalu w budynku POZ przy ul. Kościuszki i przychodni NZOZ Masuria przy ul. Wodociągowej 17.
Od kilku tygodni maleje liczba osób zgłaszających się do punktu szczepień przy ul. 3 Maja. Rozwiązanie punktu szczepień powszechnych związane jest też z otwarciem na terenie miasta nowych dwóch mobilnych punktów szczepień przy Placu Piłsudskiego i w Ekomarinie. W obu tych punktach organizowane są szczepienia jednodawkowym preparatem firmy Johnson & Johnson.

– Zarówno NZOZ Masuria jak i szpital wskazują na możliwości dalszej organizacji szczepień w swoich gabinetach – informują urzędnicy starostwa powiatowego w Giżycku. – Deklarowały również włączenie się aktywnie w szczepienia eventowe, bezpośrednio na terenie każdej gminy, która organizuje większą imprezę publiczną. Pierwsze takie szczepienie zorganizowane zostanie przy okazji obchodów Święta Twierdzy Boyen, w najbliższą sobotę, 31 lipca 2021.

Wszystkie zarejestrowane osoby do szczepień są już od sierpnia rejestrowane w punktach macierzystych podmiotów szczepiących.
rs

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5