Piknik z kołem ratunkowym dla MOPR

2021-06-13 16:09:05 (ost. akt: 2021-06-13 14:53:01)

Autor zdjęcia: Renata Szczepanik

W niedzielę, 13 czerwca w giżyckim porcie Ekomarina odbył się Piknik z kołem ratunkowym dla MOPR. Rodzinny festyn połączono z edukacją na temat bezpieczeństwa nad wodą, udzielaniem pierwszej pomocy oraz akcją charytatywną i zbiórką pieniędzy na sprzęt ratowniczy.
Podczas niedzielnego pikniku odbyły się pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, pogadanki z ratownikami MOPR o bezpieczeństwie nad wodą, prezentacja sprzętu do nurkowania. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie łodzi ratunkowej, która niespodziewanie w trakcie festynu wzięła udział w akcji ratowniczej przy Dębowej Górce na jeziorze Kisajno, gdzie zatonął jacht, a załodze nic się nie stało. Po powrocie do portu ratownicy udostępnili łódź zwiedzającym. Wojska Ochrony Terytorialnej przygotowały gry z wykrywaczem metali, prezentację sprzętu, broni, a także strzelnicę wojskową. W piknikowym miasteczku pojawiły się też kucyki i najmłodsi skorzystali z przejażdżki. Była też okazja do wspinaczki po ścianka wspinaczkowej, zabawy na pompowanym palcu zabaw, malowania twarzy i wile innych. A na piknikowej scenie pojawił się DJ Jędker, czyli Andrzej Wawrykiewicz, znany także jako Jędker Realista – polski raper, wokalista i producent muzyczny, współzałożyciel zespołu hip-hopowego WWO.

Fot. Renata Szczepanik

– Inicjatorem pikniku była giżycka Kawiarnia „Prosto z młynka”, która zaangażowała wielu giżyckich restauratorów oraz lokalnych przedsiębiorców do włączenia się w naszą akcję – mówi Jarosław Sroka, dyrektor Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. – Dzięki temu podczas pikniku można było spróbować przygotowanych przysmaków i wylicytować mnóstwo atrakcji. Można było skorzystać z przejażdżki moprowskim ribem i poduszkowcem, wygrać wstępny kursy nurkowania i lekcje pływania na miejskim basenie. Ponadto każdy chętny mógł wylicytować zaproszenie do giżyckich restauracji, na lot motolotnią, całodniową wyprawę wędkarską z przewodnikiem, karnet do SPA, na trening sportowy z trenerem personalnym. Nie zabrakło tez konkursów, gier i zabaw edukacyjnych dla najmłodszych o ekologii, ochronie środowiska i zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Fot. Renata Szczepanik

Piknik z kołem ratunkowym to nie tylko zabawa i rekreacja z ratownikami MOPR. Wydarzenie to miało na celu zbiórkę funduszy na zakup sprzętu ratowniczego.

Fot. Renata Szczepanik

– Przy każdym stanowisku postawiliśmy oznakowane skarbonki z hasłem akcji naszego pikniku – dodaje Jarosław Sroka. – Każdy może wesprzeć zakup sprzętu ratowniczego, który będziemy wykorzystywali w naszych akcjach ratowniczych na mazurskich jeziorach czy chociażby podczas szkoleń i pokazów związanych z edukacją i bezpieczeństwem na wodzie.

Fot. Renata Szczepanik


Do końca czerwca trwa akcja #ratujMOPR, której celem jest wsparcie giżyckich ratowników i pomoc w utrzymaniu stowarzyszenia, które znalazło się w niezwykle trudnej sytuacji wywołanej pandemia koronawirusa.
Renata Szczepanik

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5