Wspólne czytanie w altanie
2021-05-26 14:58:50(ost. akt: 2021-05-26 15:05:19)
Słuchacze Giżyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotkali się w środę, 26 maja z okazji Dnia Matki na wspólnym czytaniu poezji polskiej, rosyjskiej i ukraińskiej.
Seniorzy zgromadzili się w altanie przy Miejskiej Bibliotece Pedagogicznej i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Giżycku, która powstała w ramach realizowanych przez giżyckie placówki projektu z litewskim partnerem. Spotkanie poświęcone było wspólnemu czytaniu poezji własnej oraz polskich poetów m.in. Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Juliusza Słowackiego, Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Wśród prezentowanych utworów pojawiła się też poezja w wydaniu rosyjskim i ukraińskim.
– Czytanie w altanie to pierwsze nasze spotkanie w plenerze po długiej przerwie – mówi Ewa Ostrowska, dyrektor Giżyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. – Miło jest zobaczyć się i porozmawiać z miłośnikami literatury z okazji Dnia Matki i pięknej wiosny. Czytamy swoje ulubione wiersze o tematyce wiosennej, a także poświęcone matkom. To nasza kolejna aktywność uniwersytecka w plenerze. Wiele przedsięwzięć nie zorganizowaliśmy ze względu na bezpieczeństwo naszych słuchaczy. Czytanie w altanie jest jednym z wydarzeń, które na nowo aktywizuje słuchaczy i zachęca do wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.
Seniorzy zaprosili na spotkanie z literaturą zastępcę burmistrza Cezarego Piórkowskiego oraz Bożenę Giedziuszewicz, dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Giżycku. Wspólne czytanie w altanie słuchaczy GUTW będzie kontynuowane i prawdopodobnie rozszerzone o prozę, co zadeklarowali miłośnicy literatury.
rs
rs
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez