Fotografia. Moja pasja i przygoda

2021-05-26 07:57:53 (ost. akt: 2021-05-26 12:57:42)

Autor zdjęcia: Renata Szczepanik

Wernisaż amatorskiej grupy fotograficznej działającej przy Giżyckim Centrum Kultury zainaugurował obchody Dni Giżycka. Wystawę można oglądać w Warsztacie Zbrojmistrza na terenie twierdzy Boyen.
Otwarcie wystawy fotograficznej pt. „Fotografia. Moja pasja i przygoda” odbyło się we wtorek, 25 maja w Warsztacie Zbrojmistrza na terenie giżyckiej fortyfikacji. Autorami fotografii są uczestnicy zajęć fotograficznych organizowanych przez Giżyckie Centrum Kultury, a prowadzonych przez miłośnika fotografii Mariusza Kulisia. Twórcy zaprezentowali efekty trzymiesięcznej pracy nad odkrywaniem kolejnych tajemnic swojej fotograficznej pasji.

Fot. Renata Szczepanik

– Postanowiliśmy się podzielić swoją fotograficzną pasją z mieszkańcami Giżycka oraz gośćmi odwiedzającymi fortyfikację – mówił pomysłodawca wernisażu Mariusz Kuliś, miłośnik fotografii. – Zdjęcia prezentują naszą przygodę z fotografią. Autorzy prezentowanych zdjęć podczas naszych zajęć uczyli się innego postrzegania świata, przez obiektyw aparatu. Poznali zasady kadrowania, kompozycji, trójpodziału, a przede wszystkim podstaw fotografii. Tytuł wystawy odnosi się do naszych fotograficznych pasji. Każdy autor zaprezentował prace uznane za najciekawsze i związane z jego fotograficzną przygodą i podróżą.

Fot. Renata Szczepanik

Na fotografiach pojawia się mazurska przyroda, budynki sakralne, napotkani ludzie. Każda fotografia to inna opowieść jej twórcy i jego zatrzymanie danej chwili w kadrze aparatu.

– Warsztat Zbrojmistrza to też kuźnia, a więc kuźnia rzemiosła i sztuki – mówi Piotr Waśniewski, kierownik twierdzy Boyen. – To pierwsza wystawa po kilkumiesięcznej przerwie. Warsztat Zbrojmistrza ponownie otwiera wrota i zaprasza wszystkich artystów i rzemieślników do współpracy, a gości do odwiedzin. Z niecierpliwością czekamy na wystawę fotografii twierdzy Boyen w nocnej odsłonie.

Fot. Renata Szczepanik

Trudne zadanie, ale do zrealizowania. Przed giżyckimi fotografami jeszcze jedno wyzwanie, a mianowicie ujęcie w kadrach wielkiego historycznego wydarzenia pod hasłem „Operacja Twierdzy Boeyn”, które niebawem odbędzie się w giżyckiej fortyfikacji z udziałem grup rekonstrukcyjnych z całego kraju.
Autorzy prac wystawy „Fotografia. Moja pasja i przygoda”: Anita Borkowska, Maria Grecka, Beata Wanago, Mieczysław Cichocki, Roman Popiołek, Ryszard Zajęcki, Oliver Geis, Andrzej Stemplewski, Mariusz Kuliś.
rs

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5