Sekcja Płetwonurków FROGMAN 41

2021-05-24 07:49:17 (ost. akt: 2021-05-24 08:07:59)

Autor zdjęcia: arch. 41 Batalion Lekkiej Piechoty

Żołnierze 41. Batalionu Lekkiej Piechoty w Giżycku założyli stowarzyszenie nurkowe. Będą zachęcać dzieci i młodzież do nurkowania i uczestniczyć w akcjach ratowniczych na jeziorach.
W Giżycku powstało stowarzyszenie pod nazwą Sekcja Płetwonurków 41. Batalionu Lekkiej Piechoty FROGMAN 41. Ideą założenia stowarzyszenia jest m.in. propagowanie bezpiecznego zachowania się nad wodą, popularyzowanie nurkowania sportowego i rekreacyjnego wśród dzieci i młodzieży w granicach ich możliwości fizycznych, a przede wszystkim działania na rzecz akcji poszukiwawczo - ratowniczych.

Fot. arch. 41 Batalion Lekkiej Piechoty


Teren działalności stowarzyszenia będzie obejmować województwo warmińsko – mazurskie, szczególnie obszar Wielkich Jezior Mazurskich. Stowarzyszenie FROGMAN 41 powstało przy giżyckiej jednostce, a jego członkowie mogą liczyć na wsparcie ppłk Tomasza Pietruczuka, dowódcy 41. Batalionu Lekkiej Piechoty, z którym podpisano kilka dni temu porozumienie o współpracy.

– Nasze jeziora są istotną częścią środowiska i życia – mówi ppor. Bartłomiej Sepko, dowódca 411klp i prezes stowarzyszenia FROGMAN 41 w Giżycku. – Poza tym ochrona społeczności lokalnej jest najlepszym sposobem na zapobieganie ryzyku przyszłych pandemii. Cieszymy się, że dzięki zaangażowaniu innych możemy podjąć działania, które przyczynią się do uczynienia naszej małej ojczyzny bezpiecznym światem.
rs

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5