Masz kartę mieszkańca - płacisz mniej

2021-05-21 09:39:53 (ost. akt: 2021-05-21 09:46:45)
Giżycka Karta Mieszkańca wiąże się z wieloma przywilejami. Są to zniżki w opłatach m.in. za parkingi, imprezy biletowane, wejściówki do obiektów sportowych i kulturalnych.
W przypadku Giżyckiej Karty Mieszkańca nie liczy się adres zameldowania, a zamieszkania w Giżycku, wskazany w rozliczeniu rocznym. Jeśli ktoś ma meldunek w Giżycku, ale mieszka w Wilkasach, Bystrym czy Sulimach i ten adres jest na pierwszej stronie PIT za ubiegły rok, to Giżyckiej Karty Mieszkańca nie otrzyma. Bardzo często osoby ubiegające się o kartę mają z tym problem.

– Giżycką Kartę Mieszkańca może otrzymać każdy mieszkaniec Giżycka, który rozlicza podatek dochodowy w giżyckim urzędzie skarbowym i deklaruje w swoim zeznaniu podatkowym, że jego miejscem stałego zamieszkania jest miasto Giżycko, a nie inna miejscowość w okolicy Giżycka. – informuje Małgorzata Kulas-Szyrmer, kierownik Biura Promocji i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Giżycku. – Poza tym w swoim wniosku o wydanie karty można wpisać jedynie członków rodziny, którzy nie osiągają dochodów. Jeśli współmałżonek posiada własny dochód, powinien wypełnić odrębny wniosek. Karta jest imienna i może być używana tylko przez jej właściciela. Dzieci muszą posiadać swoje karty.

Karta uprawnia do szerokiego katalogu ulg i zwolnień obejmujących np. zniżki na pływalnię miejską, lodowisko, do kina, Twierdzy Boyen, czy imprezy biletowane. Umożliwia też przyznanie dodatkowych punktów przy rekrutacji do miejskich przedszkoli i klas pierwszych szkół podstawowych, 50% zwolnienia z opłaty przedszkolnej, pierwszeństwo wstępu na nieodpłatne imprezy organizowane przez miasto, czy zakup niższego abonamentu do płatnych stref parkowania i płatne parkingi, które obowiązują do września w Giżycku. Nic więc dziwnego, że cieszy się dużym zainteresowaniem wśród giżycczan.

– Celem projektu jest promocja miasta i prezentacja szerokiej oferty instytucji miejskich – informuje Małgorzata Kulas-Szyrmer. – Nasze miasto bardzo zmieniło się na przestrzeni ostatnich lat, zarówno jego miejski krajobraz, jak i oferta rekreacyjno-kulturalna. Idea jest prosta, rozliczając PIT odprowadzamy podatek do miasta, utrzymujemy jego infrastrukturę, wpływamy na budżet miejski, kolejne inwestycje i rozwój Giżycka – korzystamy zatem z przywilejów. Karta zapewnia mieszkańcom dostęp do poszczególnych usług w promocyjnych cenach, dzięki czemu będą mogli na nowo poznać swoje miasto. W tym roku do programu zapraszamy również partnerów prywatnych. Giżycka Karta Mieszkańca jest więc jeszcze bardziej atrakcyjna, to ciekawa oferta i więcej zniżek dla naszych mieszkańców. Baza obiektów i instytucji dostępna jest na stronie gkm.gizycko.pl

Wnioski dostępne są w wersji elektronicznej na internetowej stronie miasta oraz w wersji papierowej w Punkcie Obsługi Klienta miejskiego urzędu oraz na terenie lodowiska, basenu, Giżyckiego Centrum Kultury, Twierdzy Boyen, w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, bibliotece miejskiej, w klubie seniora, świetlicy socjoterapeutycznej, giżyckich placówkach oświatowych.

Wniosek należy złożyć w punkcie obsługi klienta w Urzędzie Miejskim w Giżycku, al. 1 Maja 14 – pok. nr 7. Wniosek można złożyć także online na adres gkm@gizycko.pl wraz z kompletem wymaganych dokumentów w postaci skanów lub czytelnych zdjęć.
rs

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5