W sobotę sprzątamy Mazury!

2021-05-12 12:43:56 (ost. akt: 2021-05-12 12:59:39)

Autor zdjęcia: arch.Gazeta Giżycka

Akcję sprzątania Mazur organizują Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich oraz LOT Mazury. Do akcji włączają się miasto Giżycko, gminy: Miłki, Ryn, Wydminy oraz Gmina Giżycko.
W najbliższą sobotę, 15 maja o godz. 9.00 rozpoczyna się w Giżycku akcja Sprzątania Mazur 2021.

Mazury potrzebują naszej uwagi i wymagają gruntownych porządków – informuje Justyna Maciejewska-Kucfir, podinspektor Biura Promocji i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Giżycku. – Zima oraz ludzie pozostawili po sobie zbędne rzeczy, które trzeba usunąć. Wszystkich, którym leży na sercu czystość Mazur zachęcamy do włączenia się w tę wspaniałą akcję. Organizatorzy zapewniają worki na śmieci oraz odbiór zebranych odpadów. Od wielu lat mieszkańcy naszego regionu czynnie uczestniczą w podobnych akcjach. Jest to okazja nie tylko do uporządkowania naszej pięknej Krainy, ale też do jej promocji, wspólnych działań obywatelskich i solidnej lekcji ekologii dla najmłodszych. Dlatego zachęcamy placówki oświatowe, organizacje pozarządowe, firmy i grupy mieszkańców do przyłączenia się do akcji.

Wszyscy zainteresowani udziałem w akcji pojawiają się na zbiórce przy Placu Andrzeja „Balona” Tarasiewicza, ul. Nadbrzeżna w Giżycku.
rs

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5