Plac Piłsudskiego do remontu

2021-05-10 15:11:26 (ost. akt: 2021-05-10 15:27:38)

Autor zdjęcia: Renata Szczepanik

Giżycko otrzymało 10 mln zł na remont Placu Piłsudskiego, który od lat pełni rolę parkingu, głównie dla żołnierzy i klientów pobliskich urzędów.
Już niedługo znikną betonowe płyty, pojawi się nawierzchnia granitowa. Na placu planowana jest estrada, a także pomnik Orła Białego. Wokół placu zagospodarowana zostanie zieleń z nowymi drzewami, ławeczkami, oświetleniem, infrastruktura rowerową. Plac będzie nie tylko służył jako parking oraz miejsce wydarzeń i obchodów różnych uroczystości, ale także będzie pełnił rolę zbiornika retencyjnego. Na realizację tej inwestycji giżycczanie długo czekają.

– Samorząd nie był w stanie z własnego budżetu sfinansować inwestycji wartej kilkanaście milionów – mówi Wojciech Karol Iwaszkiewicz, burmistrz Giżycka. – Dzięki zaangażowaniu senator Małgorzaty Kopiczko i wsparciu dowódcy 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej oraz ministra obrony narodowej otrzymaliśmy dofinansowanie na realizację tej długo wyczekiwanej przez mieszkańców inwestycji. W czerwcu planujemy ogłoszenie przetargu na remont placu.

Fot. Renata Szczepanik


Dotacja z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na remont i modernizację Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Giżycku jest jedną z najwyższych, jakie otrzymały samorządy.

– Środki z funduszu inwestycji lokalnych i funduszu dróg samorządowych w wysokości 111 milionów trafiły do ośmiu mazurskich samorządów – mówi senator Małgorzata Kopiczko. – Takiego dofinansowania na różne inwestycje w naszym regionie jeszcze nie było. Giżycko otrzymało ponad 10 milionów na gruntową przebudowę placu. Mam nadzieję, że po zakończeniu remontu, plac będzie dobrze służył mieszkańcom Giżycka.

Mieszkańców chyba najbardziej interesuje funkcja parkingowa placu. Jak zapowiada burmistrz miasta, parking będzie odpłatny od poniedziałku do piątku.
rs2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5