Dorośli byli pijani i agresywni, a w domu były dzieci

2021-05-10 12:00:47 (ost. akt: 2021-05-10 12:05:37)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Dzieci w wieku 3 i 7 lata musiały być przekazane trzeźwym członkom rodziny, bo rodzice byli pijani. Niewłaściwą opieką nad dziećmi i sytuacją rodzinną zajmie się teraz Sąd Rodzinny i Nieletnich w Giżycku.
9 maja dyżurny giżyckiej komendy otrzymał telefoniczną informację o tym, że nietrzeźwi rodzice opiekują się swoimi małoletnimi dziećmi. Faktycznie, w jednym z mieszkań na terenie Giżycka funkcjonariusze zastali trzy osoby dorosłe, które będąc w stanie nietrzeźwości miały pod opieką dzieci w wieku 3 i 7 lat.

Na rodzinnym spotkaniu alkoholu nie brakowało i to w większych ilościach, bo badanie stanu trzeźwości osób wykazało, że mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu, jego partnerka blisko 2 promile alkoholu, a druga z kobiet ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Podczas interwencji policjantów zarówno mężczyzna jak i kobiety byli agresywni, wulgarni i aroganccy wobec policjantów. Pijany mężczyzna wręcz domagał się i prosił policjantów o to, aby jego 3-letnia córka trafiła do izby dziecka, ponieważ „nie jest mu do niczego potrzebna”. Teraz o takiej "opiece" rodzicielskiej i losie dzieci wypowie się Sad Rodzinny i Nieletnich.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5