Podwodne łowy Zawiszaków bez niespodzianek

2021-05-07 12:12:34 (ost. akt: 2021-05-07 13:14:53)

Autor zdjęcia: Daniel Popławski

Nurkowie oczyścili dno jeziora przy plaży Ośrodka Szkolenia Wodnego nad Kisajnem. Przygotowują teren do szkoleń i sezonu.
Zawiszacy z Sekcji Płetwonurkowej Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej oczyszczali dno jeziora na wojskowym ośrodku wodnym nad jeziorem Kisajno w Giżycku.

– W ramach przygotowania Ośrodka Szkolenia Wodnego do nowego sezonu żołnierze z sekcji nurkowej wykonali serię nurkowań – informuje kpt. Anna Bielak-Pestka, oficer prasowy 15. GBZ. –
Działania miały na celu przegląd dna kąpieliska i oczyszczenie go z przedmiotów zagrażających życiu i zdrowiu kapiących się. Cały teren ośrodka wykorzystywany jest przez żołnierzy nie tylko do ćwiczeń, ale także okazjonalnie do kąpieli. Musimy dbać o ich bezpieczeństwo. Na szczęście nasi nurkowie wydobywają z jeziora coraz mniej odpadów. Z roku na rok podwodne łowy Zawiszaków okazują się coraz mniej okazałe i płetwonurkowie wydobywają na powierzchnię jedynie znikomą ilość zalegających tam śmieci. Wydobywamy z wody głównie odpady zniesione przez fale.

Fot. arch.15GBZ

Na terenie Ośrodka Szkolenia Wodnego giżyccy Zawiszacy uczą się jak walczyć i przetrwać w środowisku wodnym. W kursach uczestniczą strzelcy wyborowi, żołnierze z pododdziałów rozpoznawczych i instruktorzy walki wręcz oraz żołnierze z innych jednostek, również międzynarodowych. Poznają techniki walki na plaży, a następnie sprawdzają i wykonują je w wodzie. Uczą się działania i walki w ekstremalnych warunkach, pod wpływem dużego stresu. A środowisko wodne jest dodatkowym czynnikiem kształtującym odporność psychiczną w walce.
rs

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5