Ratownicy MOPR gotowi do działania

2021-04-29 17:55:13 (ost. akt: 2021-04-29 18:13:40)

Autor zdjęcia: www.facebook.com/mopr.mazury

Ratownicy MOPR jak zawsze gotowi do pracy na mazurskich wodach. Tradycyjnie przed majówką przypominają sobie co nieco...
W miniony weekend, ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wzięli udział w dwudniowym szkoleniu z ratownictwa medycznego. Zbliżająca się majówka i okres przedwakacyjny to dobry czas na przypomnienie sobie zasad udzielania pomocy i przećwiczenie pracy w zespołach. Całe szkolenie odbyło się dzięki wsparciu powiatu giżyckiego.

Rozpoczął się sezon żeglugowy na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, więc wkrótce na wszystkich akwenach pojawią się nie tylko statki Białej Floty, prywatnych armatorów czy jachty i motorówki, ale przede wszystkim ratownicy giżyckiego MOPR, którzy po sezonie jesienno-zimowym gotowi są do działania na wodzie.

Jesień i zima to czas szkoleń nowych ratowników oraz ćwiczeń z zakresu ratownictwa wodno-nurkowego wspólnie ze strażakami czy policją. Ćwiczenia polegają m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji, udzieleniu pomocy osobie znajdującej się w wodzie oraz odnalezieniu dwóch obiektów znajdujących się pod powierzchnią wody. To okres również podwodnego sprzątania akwenów.

Teraz ratownicy MOPR czuwają nad bezpieczeństwem osób wypoczywających na jeziorach.
rs

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5