Propozycja na majówkę: Zanocuj w lesie!

2021-04-29 15:43:27 (ost. akt: 2021-04-29 15:55:51)

Autor zdjęcia: Renata Szczepanik

Spragnieni ciszy, spokoju, a przede wszystkim kontaktu z naturą powinni zabrać do lasu koc lub hamak czy namiot i spędzić tam kilka dni i nocy. Legalnie choć na dziko.
Nadleśnictwo Giżycko wyznaczyło specjalny obszar leśny o powierzchni ponad 1779 hektarów, gdzie miłośnicy nocowania w lesie mogą uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach. Wyznaczona strefa przeznaczona dla miłośników bushcraftu i surwiwalu, ale też dla wszystkich, którzy chcą przenocować w lesie "na dziko" bez specjalnej infrastruktury.

– Mapa miejsc wyznaczonych do nocowania w ramach akcji „Zanocuj w lesie” jest gotowa i dostępna na naszej stronie internetowej – informuje Krzysztof Dąbkowski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Giżycko. – To atrakcyjna, ale też cicha i spokojna okolica, mniej uczęszczana przez turystów czy mieszkańców pobliskich miejscowości, stwarzająca odpowiednie warunki do wypoczynku.

Przypominamy. W jednym miejscu może nocować maksymalnie dziewięć osób nie dłużej niż dwie noce. W tym przypadku zgłoszenie nie jest wymagane. Z kolei nocleg powyżej dziewięciu osób i dwie noce należy zgłosić mailowo na adres danego nadleśnictwa, nie później niż dwa dni robocze przed planowanym noclegiem.
rs

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5