Szczepionki w giżyckiej hali sportowej

2021-04-27 13:17:19 (ost. akt: 2021-04-27 13:25:28)

Autor zdjęcia: powiatgizycki.pl

Powszechne szczepienia przeciw covid zorganizowane będą w giżyckiej hali sportowej MOSiR. Trwają przygotowania do przyjęcia pierwszych pacjentów.
Punkt Szczepień Powszechnych w Giżycku zostanie uruchomiony prawdopodobnie 18 maja w hali sportowej MOSiR Giżycko przy ul. 3 Maja 21a. Szczepienia przeprowadzą dwa podmioty lecznicze: Giżycka Ochrona Zdrowia sp. z o.o oraz Centrum Medyczne „Masuria” w Giżycku.

Aktualnie trwa rejestracja osób z określonych roczników chętnych na szczepienie przeciw Covid-19. Zapisy dokonywane są m.in. poprzez całodobową i bezpłatną infolinię pod numerem 989, poprzez e-rejestrację czy w obecnych punktach szczepień.

Punkt szczepień powszechnych w giżyckiej hali sportowej dostępny będzie w dni powszednie w godz. 14.50 – 20.00 oraz w soboty w godz. 8.50 – 14.00.

Kolejność przyjęć na dany dzień weryfikowana będzie przez służby porządkowe poprzez okazanie wiadomości sms z adresem, terminem i godzina szczepienia – informują pracownicy giżyckiego starostwa. – Każda osoba skierowana na szczepienie może w domu wypełnić ankietę wywiadu przesiewowego i przekazać ją medykom w punkcie szczepień. Umożliwi to szybsze przejście etapu weryfikacyjnego.

Przy wejściu do obiektu znajduje się specjalnie przygotowana śluza do pomiaru temperatury. Jeśli temperatura będzie podwyższony, szczepienie nie odbędzie się.
Natomiast osoby, które pozytywnie przejdą wstępną weryfikację zostaną skierowane do lekarza, a potem do szczepienia przy jednym z dwóch wyznaczonych stanowisk. Po kwadransie można będzie opuścić halę wyznaczonym wyjściem.
rs

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5