Złodziej zatrzymał się na ścianie budynku

2021-03-31 13:56:54 (ost. akt: 2021-03-31 14:03:40)

Autor zdjęcia: archiwum

Kilka kradzieży paliwa, pieniędzy, elektronarzędzi ma na sumieniu 24-latek z Giżycka. Zgubiło go to, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej, wybrał ucieczkę. Zgodnie z postanowieniem prokuratora ma stawiać się w jednostce policji dwa razy w tygodniu do czasu zakończenia sprawy.
Sprawa kradzieży paliwa miała początek 9 marca br. kiedy to policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży paliwa z pojazdu zaparkowanego na jednej z posesji w Giżycku. Ze zbiornika "wyparowało" 30 litrów o wartości ponad 300 złotych. Wszystko wskazywało na to, że sprawca przewiercił zbiornik. Kolejne zgłoszenia o kradzieży paliwa miały miejsce na przełomie 17 i 18 marca br. tym razem straty opiewały na łączną kwotę ponad 1200 złotych, ze zbiorników sprawca „wypompował” 240 litrów paliwa.

W tym samym czasie policjanci również przyjęli zawiadomienie kradzieży z włamaniem do pomieszczenia biurowego, skąd sprawca zabrał 7 tys. zł. oraz elektronarzędzia o łącznej wartości ponad 10 tys. złotych. Policjanci podejrzewali, że tych kradzieży dopuścił się ten sam sprawca.

Pechowym dniem dla podejrzanego był 28 marca, kiedy jechał autem i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Zaczął uciekać przez Giżycko w stronę miejscowości Kruklin, gdzie w pewnym momencie stracił panowanie nad kierownicą i pokonując ogrodzenie jednej z posesji uderzył w ścianę budynku mieszkalnego.

Kierowcy nic się nie stało, był trzeźwy, ale nie miał nigdy uprawnień do kierowania pojazdami. Jak tłumaczył uciekał przed policjantami z tego właśnie powodu. Choć nie do końca była to prawda, ponieważ w jego aucie policjanci ujawnili i zabezpieczyli skradzione z biurowca elektronarzędzia.

24-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia sprawy. Zebrany materiał dowodowy w sprawie pozwolił policjantom na przedstawienie mężczyźnie czterech zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. Prokurator wobec 24-latka zastosował dozór policyjny ze stawiennictwem dwa razy w tygodniu w giżyckiej jednostce.

Mężczyzna już wcześniej dopuszczał się podobnych przestępstw, za co odbywał karę pozbawienia wolności. Teraz mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy.
Źródło: KPP Giżycko

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5