Tanie mieszkania w giżyckiej gminie

2021-03-30 13:10:20 (ost. akt: 2021-03-30 13:16:35)

Autor zdjęcia: facebook.com/gizycko.gmina

Bystry, Gajewo, Sulimy i Zielony Gaj to cztery możliwe lokalizacje budownictwa społecznego czyli tanich mieszkań. Gmina Giżycko bada potrzeby mieszkańców.
Giżycka gmina, jak już informowaliśmy, przystąpiła do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej KZN Północ, której celem jest budowa mieszkań z niskim czynszem dla osób. Wstępnie szacuje się stawkę czynszu w wysokości 14 zł/m2. Jednak ostateczne kalkulacje wysokości czynszu zostaną podane po zakończeniu budowy budynku wielorodzinnego.

Obecnie gminny samorząd opracował ankiety skierowane do wszystkich zainteresowanych tą formą pozyskania własnego lokum. Ankieta jest anonimowa i dotyczy wyłącznie mieszkańców gminy, którzy nie mają możliwości zaciągnięcia kredytu hipotecznego i nie posiadają tytułu własności do innego lokalu mieszkalnego.
Zdaniem urzędników, ankieta pomoże określić skalę zainteresowania programem i potrzeby mieszkańców giżyckiej gminy. Udzielone informacje będą przydatne przy opracowywaniu koncepcji realizacji inwestycji.

Ankiety należy wypełnić i dostarczyć do Urzędu Gminy najpóźniej do 15 kwietnia za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub elektronicznej.
rs

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5