Giżycczanie wyruszają na praktyki do Sewilli

2021-01-15 14:39:57(ost. akt: 2021-01-15 10:13:52)

Autor zdjęcia: Unsplash

GIŻYCKO || Uczniowie hotelarstwa wybierają się na praktyki do Hiszpanii. To trzecia próba wyjazdu na praktyki i szansa na zdobycie nowych doświadczeń zawodowych.
Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Giżycku wyjeżdżają do hiszpańskiej Sewilli na praktyki zawodowe. W piątek 15 stycznia 16 uczniów i dwóch nauczycieli przejdzie testy na koronawirusa, w sobotę otrzyma wyniki i wyruszy do Hiszpanii.

— Ze względu na sytuację epidemiczną dwukrotnie przekładaliśmy wyjazd – informuje dyrektor szkoły. – Teraz jest to możliwe oczywiście przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Ponadto musimy realizować projekt. Mamy nadzieję, że tym razem wyjazd dojdzie do skutku. Uczniowie bardzo na to liczą. Zgodnie z programem praktyk, który również musieliśmy zweryfikować i dostosować do aktualnej sytuacji wywołanej przez koronawirusa, nasza młodzież przez trzy tygodnie będzie nabywała doświadczenia zawodowego w hotelach oraz przy serwowaniu śniadań, a przy tym będzie doskonaliła swój język hiszpański.

Wyjazd młodzieży do Sewilli nie jest nagrodą za szóstki w szkole czy wybitne osiągnięcia. Uczniowie, którzy znaleźli się w ekipie wyjazdowej na staż zawodowy do Hiszpanii, musieli wykazać się znajomością języka hiszpańskiego oraz przejść pozytywnie rekrutację i szereg testów kwalifikacyjnych. Jeden, najważniejszy test na COVID-19, muszą "zaliczyć" negatywnie.
Praktyki zagraniczne organizowane przez Zespół Szkół Zawodowych w Giżycku realizowane są w ramach projektu "Najlepsze praktyki zawodowe w Hiszpanii szansą na sukces zawodowy".
rs

Fot.
Szkoły muszą się dostować do sytuacji epidemicznej
Fot. Unsplash

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. @ #3042748 | 5.174.*.* 16 sty 2021 21:08

    Powiedzcie do diabła jak to jest...za granicę jadą w rygorze sanitarnym...a restauracji otworzyć w kraju nikt nie może. Nawet przestrzegając zasad.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5