Jeden weekend, osiem kolizji

2019-06-04 09:22:14 (ost. akt: 2019-06-04 09:25:42)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

W miniony weekend na drogach powiatu giżyckiego doszło do 8 kolizji. Z ruchu wyeliminowano także trzech nietrzeźwych kierujących, z czego dwóch z nich było sprawcami kolizji. Sześciu kolejnym kierującym weekend zakończył się utratą prawa jazdy na okres 3 miesięcy.
Powodem utraty uprawnień była zbyt szybka jazda w terenie zabudowanym. W sumie zatrzymano 10 uprawnień do kierowania.

W miniony piątek w godzinach wieczornych w miejscowości Żabinka, mieszkańcy zauważyli jak w ich ogrodzenie wjechał samochód osobowy. Kierujący pojazdem marki VW Lupo uszkodził płot po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Świadkowie wezwali na miejsce policję. Funkcjonariusze z KPP Giżycko ujawnili nieopodal kierującego, śpiącego w swoim samochodzie. Okazał się nim być 63 – letni mieszkaniec m. Żabinka gm. Kruklanki. Mężczyzna wydmuchał ponad 2 promile alkoholu. Przyznał się do kierowania pod wpływem alkoholu i uszkodzenia płotu. Za swój czyn odpowie przed Sądem.

Do kolejnej kolizji z udziałem nietrzeźwego kierującego doszło w sobotę 1 czerwca. W godzinach popołudniowych w Świdrach doszło do stłuczki dwóch aut. Kierujący VW Golfem 3 stracił panowanie nad pojazdem po tym jak pękła opona w jego pojeździe, w wyniku czego wyjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z Chryslerem. Policjanci dokonali badania stanu trzeźwości obu kierowców. Okazało się, że kierujący VW Golfem znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu i wydmuchał ponad 0,7 promila.

Kolejny nietrzeźwy wpadł w Wydminach. Wyjeżdżające spod sklepu Volvo zwróciło uwagę policjantów. Pojazd został zatrzymany do kontroli drogowej. Kierującym okazał się być 61 – letni mieszkaniec tej miejscowości. W wyniku przeprowadzonych przez funkcjonariuszy czynności, okazało się, że jest pod działaniem alkoholu. Wydmuchał dwa promile.

Ponadto policjanci zatrzymali sześciu piratów drogowych do kontroli drogowej, którzy przekroczyli o 51 km/h dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Kierowcy już stracili prawo jazdy. Za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatami i 10 punktami karnymi.

Pierwszy z kierowców do kontroli drogowej został zatrzymany w m. Wyszowate gm. Miłki. Kierujący Fordem Kuga w m. Konopki Wielkie wykonał manewr wyprzedzania na oznakowanym przejściu dla pieszych po czym przez teren zabudowany pędził z prędkością 115 km/h na dozwolonej „pięćdziesiątce”. Na 45 – letniego kierowcę, za popełnione wykroczenia zostały nałożone mandaty oraz punkty karne.

Kolejni kierowcy również na terenie gm. Miłki jechali z prędkością powyżej 101 km/h na ograniczeniu do 50 km/h. Za popełnione wykroczenia policjanci nałożyli na kierowców mandaty karne w wysokości 400 złotych oraz 10 punktów karnych.
źródło: KPP Gizycko

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5