Spacerowicze zatrzymani za... papierosy i białe kamyczki

2023-03-16 17:46:31(ost. akt: 2023-03-17 11:34:49)

Autor zdjęcia: KPP Ełk

Obaj tłumaczyli, że znaleźli. 17-latek „białe kamyczki”, które okazały się mefedronem. 23-latek – pudełko po papierosach z zawartością marihuany. Posiadanie środków odurzających wiąże się z konsekwencjami karnymi. Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Zgodnie z polskim prawem posiadanie każdej ilości środków odurzających jest zabronione. Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Z odpowiedzialnością karną muszą liczyć się także młode osoby zatrzymywane przez policjantów. Może to mieć wpływ na ich dalsze życie, także zawodowe. Posiadanie narkotyków może skończyć się skazującym wyrokiem sądu, co będzie miało wpływ na to, że osoba z takim wyrokiem nie będzie mogła zostać wszędzie zatrudniona do pracy.

Wczoraj (poniedziałek 15.03.2023 r.) patrolując miasto, policjanci zauważyli, jak młody mężczyzna popełnia wykroczenie na drodze. Przebiegał przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Został za to wykroczenie pouczony. Jednak czujność policjantów podczas kontroli pokazała, że mężczyzna ma coś jeszcze na sumieniu. W pudełku po papierosach 22-latek miał marihuanę.

Policjanci zabezpieczyli także mefedron u 17-latka. U niego podczas kontroli osobistej policjanci ujawnili torebki z kryształkami. Choć nastolatek twierdził, że to znalezione przypadkowo kamyczki, wstępne badanie wykazało, że to niebezpieczny środek odurzający.

mat. KPP Ełk

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5