Szlifierkowo-rowerowy włam 30-klatka - wywęszył go pies

2023-01-13 10:38:07(ost. akt: 2023-01-13 10:53:31)
Ulubioną porą pracy złodziei i włamywaczy jest noc

Ulubioną porą pracy złodziei i włamywaczy jest noc

Autor zdjęcia: Pixabay

Policjanci zatrzymali 30-latka podejrzanego o kradzież z włamaniem. Mężczyzna nocą przeskoczył ogrodzenie, a potem wyważył drzwi do pomieszczenia gospodarczego. Ukradł rower i szlifierkę. Pomocny w działaniach policyjnych był pies służbowy, który doprowadził policjantów do sąsiedniej miejscowości, gdzie przebywał 30-latek.
Do kradzieży z włamaniem doszło w nocy z soboty na niedzielę (7-8.01.2023 r.) w gminie Ełk. Z pomieszczenia gospodarczego zginął rower i szlifierka. Sprawca dostał się do wnętrza wyważając drzwi.

Niezwłocznie po otrzymaniu informacji policjanci rozpoczęli działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy. Na miejsce został także skierowany policjant z psem służbowym. Pies był pomocny w działaniach. Podjął tropienie i przeszedł do sąsiedniej miejscowości oddalonej o ponad 2 kilometry. Była to cenna wskazówka dla policjantów, którzy ustalili, że sprawca faktycznie przebywał gościnnie w domu, pod który zaprowadziło ich zwierzę.

Ostatecznie praca i ustalenia policjantów przyczyniły się do zatrzymania 30-latka. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Rower został przez policjantów odzyskany – był ukryty w krzakach.

Mężczyzna był już skazywany za podobne przestępstwa, dlatego odpowie w warunkach recydywy. Grozi mu wyższa kara – do 15 lat pobawienia wolności. 30-latek trafił już do aresztu, ponieważ był poszukiwany do odbycia kary 5 miesięcy pozbawienia wolności za wcześniejsze czyny.

mat. KPP Ełk opr. mac.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5