Mieszkańcy Warmii i Mazur chcą latać

2022-06-10 10:03:13(ost. akt: 2022-06-16 10:37:06)

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

Od początku 2022 z usług Lotniska Olsztyn-Mazury skorzystały w sumie 34 832 osoby.
Padł rekord. Liczba pasażerów, którzy w maju 2022 roku skorzystali z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury okazała się najwyższa w historii warmińsko-mazurskiego lotniska. Lotnisko obsłużyło 11 987 podróżnych, co stanowi o 0,4 procent więcej w stosunku do najlepszego do tej pory wyniku z maja 2019 roku.

— Ze statystykami się nie dyskutuje, a jeśli przemawiają na naszą korzyść, to tym bardziej — nie ukrywa zadowolenia Marcin Kuchciński, wicemarszałek warmińsko-mazurski, który z ramienia zarządu województwa nadzoruje spółkę Port Lotniczy „Mazury”. — Nikogo chyba nie zaskoczę, jeśli powiem, że jesteśmy zadowoleni z tych wyników. Te liczby czarno na białym pokazują, że Polacy, że mieszkańcy Warmii i Mazur chcą latać, chcą podróżować, a port lotniczy w Szymanach im to umożliwia. To budujące, dlatego też każdego dnia pracujemy nie tylko nad dopracowaniem połączeń, ale również przekazujemy kolejne środki na modernizację i rozbudowę infrastruktury lotniska. Montowany jest nowy system ILS ułatwiający lądowanie, a także zakupiony zostanie nowy sprzęt gaśniczy. Krok po kroku w miarę naszych możliwości rozwijamy lotnisko i widzimy tego wymierne plusy.

— Wyraźnie obserwujemy rosnące zainteresowanie podróżami lotniczymi, co potwierdzają rosnące statystyki liczby pasażerów Lotniska Olsztyn-Mazury. Liczymy, że w miesiącach letnich ruch pasażerski w porcie odbuduje się do poziomu z 2019 roku, ostatniego przed pandemią, lub nawet przekroczy nasze prognozy — mówi Wiktor Wójcik, prezes zarządu Warmia i Mazury Sp. z o.o., zarządzającej Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury.

Letnia siatka połączeń warmińsko-mazurskiego lotniska obejmuje nie tylko kierunki ze stałej oferty portu, ale również kilka sezonowych propozycji: Kraków, Wrocław, Rzeszów, Dortmund, Londyn Stansted czy Londyn Luton.

Łukasz Razowski

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5