Jednego dnia 60 interwencji w sprawie maseczek

2021-04-07 10:31:15 (ost. akt: 2021-04-07 10:32:12)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Policjanci z Ełku każdego dnia sprawdzają i kontrolują, czy mieszkańcy zakrywają nos i usta maseczkami. Niestety wciąż jest wiele osób, które łamią obowiązujące przepisy. Tylko we wtorek policjanci ujawnili blisko 60 takich osób. Tłumaczenia są różne – konieczność zapalenia papierosa, niezgadzanie się z przepisami czy zapominalstwo.
Aktualne przepisy zobowiązują do zasłaniania nosa i ust maseczką w przestrzeni publicznej. Większość mieszkańców powiatu ełckiego przestrzega przepisów. Ale są też tacy, którzy wręcz z premedytacją łamią te zasady.

W minioną dobę policjanci na terenie powiatu ełckiego wylegitymowali blisko 60 osób, które nie miały maseczek. Interwencje te zakończyły się pouczeniami, mandatami lub wnioskami o ukaranie do sądu.

W trakcie jednej z takich interwencji policjanci zatrzymali poszukiwanego. 37-letni mieszkaniec Mysłowic w centrum Ełku spacerował z kolegą, który także nie miał maseczki. Mężczyzna trafił do aresztu śledczego i odbędzie tam karę 9 miesięcy pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo.

Przed sądem opowie z kolei 23-latka z Ełku. Kobieta uważała noszenie maseczki za zbędne i twierdziła, że ma odmienne zdanie na temat obowiązujących przepisów. Odmówiła założenia maseczki i nie przyjęła mandatu karnego.

Tłumaczenia osób bez maseczek są różne. Jeden z mężczyzn wylegitymowanych przez policjantów twierdził, że zdjął maseczkę na chodniku, ponieważ musiał zapalić papierosa. Lekceważąco na zwróconą przez policjantów uwagę zareagował także 26-latek. Mężczyzna twierdził, że nie musi mieć maseczki w miejscu publicznym, ponieważ rozmawia przez telefon.

Każda sytuacja związana z nieprzestrzeganiem obowiązujących przepisów jest przez policjantów rozpatrywana indywidualnie. Zależy nam przede wszystkim na wzajemnej odpowiedzialności i skutecznej walce z pandemią.

KPP Ełk

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. greg #3064057 7 kwi 2021 21:03

    Wg danych ponad 50% zakażeń pochodzi z pracy. Kolejne duże źródło to tzw transport rodzinny (pomiędzy członkami rodziny/współlokatorami). Aby się zarazić trzeba mieć styczność z wirusem przez 15 minut, w zamkniętym pomieszczeniu, przy słabej cyrkulacji. Czy wg was otwarta przestrzeń, gdzie codziennie wieje to idealne środowisko dla wirusa? Może wg was tak, ale naukowcy są trochę innego zdania. Więc może zamiast nękać ludzi na ulicy, że chodzą bez maski, przejdźcie się do byle jakiego urzędu i sprawdźcie ile osób chodzi tam w maskach - a przypominam, że praca to ponad połowa zakażeń! To samo policjanci, wypisze mandat i zadowolony wsiada do radiowozu i ściąga maskę. Przecież to jest chore jakieś.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5