Życzenia Biskupa Ełckiego na Boże Narodzenie 2020

2020-12-24 16:23:37 (ost. akt: 2020-12-24 16:24:00)

Autor zdjęcia: Archiwum Diecezji Ełckiej

Mimo przeżywanych trudności związanych z pandemią koronawirusa, trudnych problemów do rozwiązania, gwałtownych zmagań dobra ze złem w przestrzeni publicznej, nie traćmy ducha!
Święta Bożego Narodzenia, objawiają Miłość Boga. Są czasem obdarowania. Dziś Bóg daje nam w darze swego Jedynego Syna. Składa Go w zimnym, kamienistym żłobie, w półmroku stajni betlejemskiej. Dziś spełnia się prorocka obietnica: „Dziecię się nam narodziło, Syn został nam dany” (Iz 9,5).

W ten Święty Czas przyjścia Syna Bożego na świat adorujemy żłóbek Pana, który przyniósł ludziom nowe życie, przywrócił nam utraconą godność dzieci Bożych. Jednocześnie myśl nasza biegnie do innego, ważnego gestu Bożego obdarowania – do Wieczernika i Eucharystii. Ona również objawia Miłość Bożą. W Niej Chrystus składa siebie w darze każdemu człowiekowi, stając się „Chlebem żywym, który z nieba zstąpił” (J 6,51). Eucharystia jest objawieniem Miłości bezgranicznej, ofiarnej i czystej. Jest też szkołą miłości, w której uczymy się kochać Boga i bliźnich w codzienności naszego życia.

Mimo przeżywanych trudności związanych z pandemią koronawirusa, trudnych problemów do rozwiązania, gwałtownych zmagań dobra ze złem w przestrzeni publicznej, nie traćmy ducha! Jak powiedziałby papież Franciszek: „nie pozwólmy okraść się z nadziei”! Niech te dni radości bożonarodzeniowej odnowią w nas miłość i nadzieję.

Życzę Wam błogosławionych świąt Bożego Narodzenia w gronie rodzinnym, wielu łask Bożych, radości i pokoju serca. Niech Eucharystia będzie dla Was pokarmem i źródłem mocy. Obyście spotykając się w czasie Eucharystii z Chrystusem i doświadczając Jego miłości, pomnażali ją wszędzie tam, gdzie jesteście, wśród których żyjecie i do których Pan Was posyła.

Na czas radości, nadziei i pokoju Bożego Narodzenia z serca Wam błogosławię.

Bp Jerzy Mazur SVD

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. patryk #3027251 | 81.190.*.* 24 gru 2020 21:44

    oo,, a z patelnia co w srodku jakies lusterko ma,, wirusa juz nie ganiaja,, uu

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5