Policja poskromiła w weekend dwóch pijanych mistrzów kierownicy

2020-12-14 11:16:41 (ost. akt: 2020-12-14 11:26:08)
ilustracja do tekstu

ilustracja do tekstu

Autor zdjęcia: freepik

Odpowiednia reakcja uczestników ruchu drogowego może uchronić od tragedii i wyeliminować z drogi niebezpiecznych kierowców. Dzięki zgłoszeniu obywatelskiemu policjanci z Ełku zatrzymali do kontroli kierowcę, który miał ponad promil alkoholu w organizmie. Ponadto miał zakaz kierowania pojazdami i był poszukiwany listem gończym. Inny kierowca w stanie nietrzeźwości spowodował kolizję, ponieważ na zakręcie stracił panowanie nad swoim pojazdem.
Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców.

Do pierwszej interwencji doszło w sobotę (12.12.2020r.) w Ełku. Świadkowie poinformowali, że kierowca mercedesa niebezpiecznie porusza się po drodze i jedzie całą szerokością jezdni. Dzięki temu policjanci zatrzymali wskazany pojazd do kontroli. Za kierownicą siedział 34-latek. Potwierdziło się przypuszczenie, że mężczyzna jest nietrzeźwy – miał ponad promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo miał sądowy zakaz kierowania pojazdami, ponieważ wcześniej jeździł w stanie nietrzeźwości. Ponadto jak się okazało, mężczyzna był także poszukiwany listem gończym do odbycia kary roku pozbawienia wolności za znęcanie się.

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w niedzielę w gminie Ełk. Doszło tam do kolizji dwóch pojazdów. Z ustaleń policjantów wynika, że kierowca volkswagena w wyniku niedostosowania prędkości do trudnych warunków na drodze stracił panowanie nad swoim pojazdem i zderzył się z innym samochodem. Na szczęście nikt nie wymagał pomocy medycznej. Jednak okazało się, że sprawca tego zdarzenia jest nietrzeźwy. 28-latek miał blisko promil alkoholu w organizmie. Przy okazji wyszło, że jego pojazd nie miał ważnych badań technicznych.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast kto nie stosuje się do wydanego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów musi liczyć się z karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

mat. KPP w Ełku


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5