Ks. Roman Szewczyk dziekanem nowego dekanatu Diecezji Ełckiej

2020-10-03 10:25:47 (ost. akt: 2020-10-03 10:34:16)

Autor zdjęcia: Diecezja Ełcka

Dnia 30 września 2020r. Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Jerzy Mazur Ordynariusz Diecezji Ełckiej podczas uroczystej Mszy Św. sprawowanej w kościele Matki Bożej Szkaplerznej w Orzyszu ogłosił ustanowienie nowego dekanatu Diecezji Ełckiej. Nowy Dekanat jest pod wezwaniem Św. Jana Pawła II i został ustanowiony w roku Jubileuszowym 100-lecia urodzin Św. Jana Pawła II.
Na początku Mszy św. ks. dr Marcin Maczan, kanclerz Kurii przeczytał dekrety erygujące nowy Dekanat. Ksiądz Biskup w swojej homilii przybliżył zebranym wiernym istotę i rolę jaką odgrywa dekanat w dobrym funkcjonowaniu i organizowaniu pracy duszpasterskiej w Diecezji. Wyraził nadzieję, na zawiązanie wspólnoty dekanalnej, aby Słowo Boże docierało do wszystkim naszych wiernych.

Dziekanem nowego Dekanatu został mianowany ks. kan. dr hab. Roman Szewczyk, Proboszcz Parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Orzyszu. W skład nowego Dekanatu wchodzą następujące parafie: Matki Bożej Szkaplerznej w Orzyszu, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Orzyszu, , Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Klusach, Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej w Kociołku Szlacheckim, Matki Bożej Królowej Polski w Miłkach, Niepokalanego Serca NMP w Okartowie.

Na zakończenie Mszy św. podziękowania na ręce Księdza Biskupa skierował nowy Dziekan Ks. Roman Szewczyk, następnie przedstawiciele Rady Parafialnej zapewniając o podjęcia trudu tworzenia dobrej współpracy w nowym Dekanacie. Uczestniczący w uroczystości Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski i Przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Pilarczyk wyrazili wielką radość z powołania Dekanatu w Orzyszu składając podziękowanie Księdzu Biskupowi i zapewnili o dalszej dobrej i owocnej współpracy. W uroczystości uczestniczył również Ks. Piotr Butrymowicz, Dziekan dekanatu Biała Piska, do którego do dnia dzisiejszego przynależały Parafie orzyskie.

mat. Diecezja Ełcka

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Stary Prus #2980172 | 10.10.*.* 3 paź 2020 13:32

    Ten lokalny szmatławiec coraz bardziej przypomina gazetkę parafialną. Na pewno wszyscy czekają z wypiekami na twarzy na takie sensacyjne doniesienia z życia sekty katolickiej. Tak poza tym to co tam robił wójt czy tam soltys Orzysza? Prywatnie był na tej imprezie? Jeśli tak to po co rozmaitości parafialne wspominają o tym?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5