Remont możesz zrobić w dwa dni
2016-12-30 08:05:30(ost. akt: 2016-12-28 13:09:11)
Kto powiedział, że remont można robić tylko wiosną i latem, gdy jest ciepło? Spróbujemy złamać ten stereotyp. Nowoczesne materiały i produkty pozwalają odnowić mieszkanie w ciągu weekendu. Podpowiadamy jak to zrobić.
Decyzję o remoncie odkładamy w nieskończoność. Dlaczego? Obawiamy się nie tylko o koszty, ale też czas jego trwania. Boimy się, że nie podołamy temu logistycznie. Martwimy się, że na czas remontu musimy się wyprowadzić do przyjaciół lub rodziny. Takie obawy wywołują frustrację, a w końcu rezygnację z remontu. Niepotrzebnie.
Wbrew powszechnej opinii, przeprowadzenie prac renowacyjnych i naprawczych — nawet tak zaawansowanych, jak wyrównywanie i kładzenie podłóg — nie musi zabierać nam cennych dni urlopowych. By wykonać wiele z nich często wystarczy jeden wolny weekend i odpowiednie produkty, które ułatwią i przyspieszą nasze działania.
Nieodzownym pomocnikiem przy każdym niemal remoncie jest gips szpachlowy. Sprawdzi się on nie tylko podczas niwelowania dużych nierówności, wypełniania ubytków i pęknięć w tynkach — tak powszechnych w blokach z tzw. „wielkiej płyty”— lecz także przy wyrównywaniu powierzchni ścian przed nanoszeniem na nie gładzi, tapet czy powłok malarskich, a także maskowania instalacji elektrycznych.
Poszukując czegoś do szpachlowania ubytków i wyrównywania większych nierówności warto zapytać sprzedawcę o gips szpachlowy, którego skład sprawia, że jest twardy i można go nakładać grubą, nawet do 10 mm, pojedynczą warstwą. Dzięki temu nawet duże nierówności, dziury czy pęknięcia mogą zostać uzupełnione za jednym zamachem.
Idealnie gładkie, czyste i białe ściany to nie tylko doskonałe tło dla mebli, sprzętów i elementów dekoracyjnych zgromadzonych w mieszkaniu, ale również ozdoba i wizytówka domu w jednym — mówi Tomasz Jarzyna, ekspert producenta materiałów budowlanych.
Niestety, zwłaszcza w blokach mieszkalnych, ich stan często pozostawia wiele do życzenia. Ze względu na dużą powierzchnię i tym samym ich widoczność, warto zadbać o to, by ściany były jednolite, zarówno pod względem faktury, jak i koloru. Żeby to osiągnąć nie ma wcale konieczności żmudnego zrywania tynku — chyba, że się łuszczy i odpada. Wtedy luźne fragmenty ściany trzeba zeskrobać, by nie osłabiły przyczepności kolejnych warstw. Nadaje się do tego gładź gotowa do natychmiastowego użycia, prosta w aplikacji, nie wymagająca wcześniejszego gruntowania podłoża.Jeśli zapytamy sprzedawcę, na pewno nam taką wskaże — radzi nasz ekspert.
A co z podłogą? Prace związane z odnawianiem podłogi należą do bardziej uciążliwych, ponieważ okresowo wymuszają wyłączenie odnawianego pomieszczenia z użytku. Można ten czas skrócić używając do prac błyskawicznej posadzki cementowej. Sprawdzi się ona zarówno jako podkład pod parkiet, panele, płytki czy wykładzinę, jak i jako finalna warstwa posadzkowa, np. w garażu. Ekspresowe tempo wysychania pozwala na to, by bezpiecznie po niej chodzić już po 3 godzinach od nałożenia, a po upływie doby jest związana i wyschnięta na tyle, że bez przeszkód można kłaść na jej powierzchni wszelkiego rodzaju okładziny podłogowe. Kr
Komentarze (0)
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez