Zadzwoń do swojej bramy - otwieranie telefonem
2016-02-02 05:33:11(ost. akt: 2016-02-03 08:52:23)
Naukowcy codziennie opracowują nowe rozwiązania technologiczne. Dotyczą one różnych sfer życia. Niekiedy te pomysły są bardzo zaskakujące. Czy myśleliście, że będziecie mogli wysłać SMS do swojej bramy?
Mechaniczne bramy wjazdowe możemy otwierać przy użyciu specjalnego pilota, otwierają się również przy pomocy fotokomórki. Obydwa sposoby mają swoje minusy. Przede wszystkim już nawet mała ilość białego puchu lub marznącego deszczu może stać się przyczyną problemów skutkujących nieprawidłowym działaniem bramy skrzydłowej. Na przykład osadzający się na fotokomórkach lód niesie ryzyko zakłócania prawidłowej pracy tych urządzeń, a w efekcie niezamierzonego rozwierania skrzydeł. Dlatego co jakiś czas warto przyjrzeć się tym elementom i oczyścić je z błota czy śniegu. Jeżeli chodzi o bramy sterowane przy pomocy pilota, to jesteśmy ograniczeni przez dwie rzeczy. Pierwsza to zasięg działania takiego urządzenia, a druga to kwestia związana z bateriami. Jak można uniknąć tego typu problemów i ograniczeń? Nic prostszego niż użycie w celu otwarcia bramy telefonu komórkowego. Takie rozwiązanie sprawdza się w wielu sytuacjach, które mogą nas zaskoczyć.
Wiadomość z Meksyku
W ten sposób możemy kontrolować bramę znajdującą się pod Olsztynem z każdego miejsca na planecie, w którym oczywiście jest zasięg sieci komórkowej. Wydaje się niepotrzebne? Nic bardziej mylnego. Wyobraźmy sobie taką sytuację: mamy niespodziewanego gościa, który przyjechał przed naszym powrotem do domu. Przy pomocy pilota raczej nie uda się nam tego zrobić, ale telefon to już zupełnie inna sprawa. Jak działają tego typu instalacje? Taka brama zostaje wyposażana w sterownik, do którego wkładamy kartę SIM z własnym numerem telefonu. Następnie zapisujemy na nią numery osób, które mogą otwierać i zamykać bramę wjazdową na naszą posesję. Możemy w ten sposób wpisać nawet do... 2000 numerów. Automatyką kierujemy w ten sposób, że puszczamy na numer naszej bramy tzw. strzałkę, czyli krótki sygnał, i wtedy ona się też otwiera i zamyka. Możemy również dodatkowo wysyłać krótkie wiadomości tekstowe (SMS), dzięki czemu otrzymamy informacje o: stanie położenia bramy, informację o próbie siłowego otwarcia, ingerencji w skrzynkę sterowniczą czy o tym, że po prostu jej nie zamknęliśmy. Użytkowanie bramy za pomocą telefonu nie jest właściwie bardziej skomplikowane od sterowania nią standardowym pilotem, a możemy to robić z każdego miejsca, w którym się znajdujemy.
Michał Krawiel
Komentarze (0)
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez