Gmina Wilczęta: 16-latek kierował pojazdem bez uprawnień i aktualnego ubezpieczenia OC

2022-10-05 13:06:41(ost. akt: 2022-10-05 13:10:35)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Wtorek 4 października był pracowitym dniem dla policjantów powiatu braniewskiego. W trakcie służby udaremnili jazdę nietrzeźwemu rowerzyście. Kolejnym nieodpowiedzialnym uczestnikiem ruchu okazał się 16-letni mieszkaniec gm. Wilczęta.
Policjanci „drogówki” w trakcie kontroli ruchu drogowego w miejscowości Wola Lipowska zauważyli poruszający się z dużą prędkością pojazd bmw. Pomiar prędkości wskazał, że kierujący pojazdem poruszał się w obszarze zabudowanym z prędkością 119 km/h. Mieszkaniec gminy Bartoszyce za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o 69 km/h został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 zł, a na jego kontro trafiło 14 punktów. Dodatkowo policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Kolejna kontrola dotyczyła nietrzeźwego rowerzysty. Policjanci z Posterunku Policji w Pieniężnie w trakcie patrolu gminy Pieniężno zauważyli podejrzanie poruszającego się rowerzystę. Przeprowadzone badanie trzeźwości 41-latka wskazało, że ruszył w trasę, mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci udaremnili mu dalszą jazdę oraz ukarali mężczyznę mandatem karnym w wysokość 2500 zł.

Do niechlubnego grona dołączył 16-letni mieszkaniec gminy Wilczęta, który kierował motorowerem, nie mając do tego uprawnień. Jak się okazało pojazd, którym się poruszał, nie był tym, który widniał w policyjnych systemach. 16-latek przyznał się policjantom, że motorower kupił niedawno i założył tablice rejestracyjne od innego motoroweru. Policjanci nie dali się zmylić i szybko ustalili, że pojazd dodatkowo nie posiadał badań technicznych oraz ubezpieczenia OC. Teraz jego sprawą zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Pomimo apeli policji o rozwagę i odpowiedzialność na drogach oraz wysokich kar za wykroczenia drogowe, wciąż trafiają się osoby, które za nic mają sobie przepisy ruch drogowego.

KPP Braniewo

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5