Pijany wsiadł za ,,kółko'” cudzego samochodu

2021-02-15 15:22:48 (ost. akt: 2021-02-15 15:25:22)
ilustracja do tekstu

ilustracja do tekstu

Autor zdjęcia: freepik

Konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie musiał ponieść 39-letni mieszkaniec Braniewa. Mężczyzna nie dość, że zdecydował się pijany wsiąść za „kółko”, to jako środek transportu wybrał cudze auto.
W nocy oficer dyżurny braniewskiej komendy został powiadomiony o tym, że z terenu jednej z okolicznych miejscowości zniknęło auto. Na miejsce natychmiast skierowano patrol prewencji. Funkcjonariusze rozpytując zgłaszającego ustalili, że należący do niego samochód został zaparkowany w garażu minionego wieczoru. Wewnątrz auta znajdowały się kluczyki.

Pokrzywdzony podejrzewał, że za całą sytuację może być odpowiedzialny jego 39-letni znajomy, który po chwili zjawił się na miejscu interwencji. Nieopodal posesji policjanci dostrzegli rozerwaną siatkę ogrodzeniową, a tuż obok poszukiwany samochód, który posiadał uszkodzenia. Podejrzany trafił na komendę, gdzie spędził noc. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że w chwili zdarzenia miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Następnego dnia, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, kryminalni przedstawili 39-latkowi dwa zarzuty – krótkotrwałego użycia pojazdu oraz kierowania autem w stanie nietrzeźwości. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem.

źródło: KPP w Braniewie

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5