Sfałszowane prawo jazdy i zatrzymana naczepa

2019-03-12 10:08:09(ost. akt: 2019-03-12 10:09:29)
Na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach 8 marca, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali naczepę na rosyjskich tablicach rejestracyjnych z podejrzanym numerem VIN. Tego samego dnia zabezpieczono kazachskie prawo jazdy podrobione na wzór oryginalnego, którym posłużył się obywatel Rosji.
Do odprawy granicznej około godziny 13, na kierunku wyjazdowym z Polski stawił się samochodem ciężarowym wraz z naczepą, 56-letni mieszkaniec obwodu kaliningradzkiego. W trakcie sprawdzania legalności pochodzenia naczepy funkcjonariusz Straży Granicznej stwierdził ingerencję w pole numerowe VIN. Naczepa o szacunkowej wartości 35 tys. zł została zabezpieczona.

Natomiast przed północą funkcjonariusze SG zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który do kontroli granicznej okazał sfałszowane prawo jazdy. Okazało się, że obywatel Rosji posłużył się podrobionym kazachskim dokumentem. Podróżny dobrowolnie poddał się karze grzywny w wysokości 1 000 zł.

Dalsze czynności w obu sprawach prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5