Młodzież z Białej Piskiej z rewizytą w Eggebek

2018-06-12 06:23:09(ost. akt: 2018-06-12 06:34:24)

Autor zdjęcia: Archiwum SP Biała Piska

W ubiegłym tygodniu młodzież ze Szkoły Podstawowej (odziały gimnazjalne) im. Tadeusza Kościuszki w Białej Piskiej udała się po raz kolejny do partnerskiej gminy Eggebek i Oeversee.
Uczniowie realizowali program wymiany partnerskiej z zaprzyjaźnioną szkołą Eichenbachschule Eggebek. Uczestnicy wymiany zostali zakwaterowani w komfortowym ośrodku w Tydalu. Program wymiany był bardzo atrakcyjny. Młodzież zwiedziła partnerską szkołę, uczestniczyła w zajęciach dydaktycznych.

Dużo emocji dostarczył spływ kanu pobliską rzeką Treene, rejs statkiem po zatoce we Flensburgu, kąpiel w Morzu Północnym. Był czas na poznawanie osobliwości pobliskiej okolicy, własne eksperymenty naukowe w muzeum Phänomenta, wizytę w St.Peter Ording – zwiedzanie fokarium, dyskotekę, gry i zabawy integracyjne.

Czas pobytu szybko minął. W sobotę ( 9 czerwca) po 20-godzinnej podróży wróciliśmy do Białej Piskiej. Wymiana była bardzo udana, uczniowie przeżyli niezapomniane chwile, nawiązali przyjaźnie. Merytorycznie i organizacyjnie wspierała nas pani dyrektor A. Kowalczyk, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Białej Piskiej oraz Urząd Miejski w Białej Piskiej, a finansowo - PNWM oraz Gmina Biała Piska.

Piotr Plona
nauczyciel języka niemieckiego, kierownik wymiany

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5