Sarna przywędrowała do miasta. Zaopiekowali się nią leśnicy

2020-09-02 12:55:59 (ost. akt: 2020-09-02 13:26:20)

Autor zdjęcia: Nadleśnictwo Bartoszyce/kadr z filmu

Leśnicy nazwali ją turystką z zamiłowania. W dowcipnym poście na Facebooku snuli przypuszczenia, że może przyszła do Bartoszyc na rozpoczęcie roku szkolnego. Chodzi o samicę sarny, czyli kozę, która odwiedziła Bartoszyce.
W mieście na sarnę, która doń przywędrowała, czyhał szereg niebezpieczeństw, więc leśnicy z Nadleśnictwa Bartoszyce, wspólnie z pracownikami Urzędu Miasta Bartoszyce, odłowili ją wczoraj (1 września). Sarenka została złapana w okolicach siedziby sanepidu.

Leśnicy postanowili ją wypuścić w dużym ogrodzie na zapleczu swojego nadleśnictwa i tak właśnie zrobili, co udokumentowali filmem na profilu na Facebooku.


- Sarna jest już w naturalnym środowisku. Do godziny 18 była w ogrodzie, co podpatrywałem przez lornetkę. Dziś już jej nie ma, a ponieważ zdemontowaliśmy kawałek ogrodzenia naszego sadu, najwidoczniej znalazła wyjście z niewoli i dołączyła do rudla saren, które blisko nas bytują. Takie było zresztą założenie naszych działań - powiedział nam nadleśniczy Zygmunt Zbigniew Pampuch.

and

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5