Ul. Sielska w Olsztynie to pole minowe? Ulica może zostać zamknięta

2023-12-11 14:25:58(ost. akt: 2023-12-11 14:56:28)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Remonty i różnego rodzaju wykopaliska mają to do siebie, że mogą wydobyć na światło dzienne wiele niespodzianek i to nie zawsze tych bezpiecznych. W ciągu zaledwie kilku dni ekipa budowlana pracująca przy ul. Sielskiej w Olsztynie znalazła kolejny niewybuch.
W piątek (8 grudnia) w godzinach przedpołudniowych oficer dyżurny KMP Olsztyn otrzymał informację, że przy ul. Sielskiej podczas prac na terenie budowy został znaleziony niewybuch.

Na miejsce zostały wysłane m.in. patrole policji w tym grupa rozpoznania minersko-pirotechnicznego, która zabezpieczyła miejsce znaleziska. Strefa zagrożenia została zabezpieczona przed udziałem osób postronnych, policjanci pracujący na miejscu podjęli decyzję o ewakuacji osób z pobliskich budynków.

W poniedziałek (11 grudnia) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał informację o znalezieniu kolejnego niewybuchu na placu budowy przy ul. Sielskiej.

W związku z tym we wtorek (12 grudnia) w okolicach godziny 8.00 planowane jest podjęcie znalezionego podczas prac budowlanych przy ul. Sielskiej w Olsztynie kolejnego niewybuchu. Na czas planowanego zabezpieczenia znaleziska i sprawdzenia przyległego terenu możliwa jest ewakuacja mieszkańców z pobliskich lokali usługowych i budynków mieszkalnych w promieniu 500 metrów od miejsca znaleziska.

Możliwe jest również zamknięcie ulicy Sielskiej. Policjanci apelują, aby na czas planowanego podjęcia niewybuchu opuścić lokale i udać się w bezpieczne miejsce.