Policjanci z Olsztyna sprawdzają co robią nieletni mieszkańcy. Wzmożone kontrole m.in w galeriach handlowych

2023-12-11 10:20:02(ost. akt: 2023-12-11 11:18:18)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum Gazety Olsztyńskiej

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w ostatnich dniach kontrolowali miejsca przebywania osób nieletnich. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo osób nieletnich, mieszkańców i osób przebywających w placówkach handlowych.
W dniach 7-8 grudnia funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na terenie galerii handlowych i w ich okolicach prowadzili działania w związku z otrzymaniem sygnałów od mieszkańców o grupowaniu się tam osób nieletnich.

Działania te miały na celu troskę o osoby nieletnie oraz przeciwdziałanie demoralizacji, a także zapobieganie popełnianiu czynów karalnych.

Policjanci mając na względzie przede wszystkim dobro osób nieletnich oraz ich bezpieczeństwo kontrolowali miejsca gromadzenia się młodzieży, galerie handlowe oraz ich okolice.

Funkcjonariusze w trakcie służby zwracali szczególną uwagę na miejsca przebywania dzieci i młodzieży. Warto przypomnieć, że zgodnie z Ustawą o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich – m.in. "wagary", używanie alkoholu i środków odurzających, substancji psychotropowych; stanowią przejawy demoralizacji i podlegają rozpatrzeniu przez sąd rodzinny, który decyduje o ewentualnym zastosowaniu środków wychowawczych.

Takie działania mają na celu dobro i bezpieczeństwo dzieci, a tym samym spowodowanie większej opieki nad dzieckiem. Najważniejsza jest rola rodziców.

Ważne jest, aby obserwowali swoje dzieci, rozmawiali z nimi i pamiętali o zasadzie ograniczonego zaufania wobec swoich pociech.