Moto – Mikołaje swoimi maszynami zjechali na nowomiejski rynek

2023-12-10 17:11:49(ost. akt: 2023-12-10 17:17:58)
Moto - Mikołaje na imprezie w Nowym Mieście

Moto - Mikołaje na imprezie w Nowym Mieście

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W niedzielne popołudnie rynek nowomiejski opanowali zmotoryzowani Mikołaje. Zimowe, przedświąteczne spotkanie na rynku odbyło się z inicjatywy Józefa Blanka, burmistrza miasta z pomocą stowarzyszenia Kompresja.
Taki zestaw zabytkowych motocykli spotyka się raczej rzadko, tym bardziej fani jednośladów mieli okazją podziwiać w jednym miejscu pieczołowicie odrestaurowane maszyny, których głos pracy silnika jest niepowtarzalny. Na rynek zjechało około 50 maszyn. Były to nie tylko stare egzemplarze, ale również quady i kilka motocykli z czasów bardziej nam współczesnych. Wszystkich zebranych powitał burmistrz miasta, który podkreślił, że parada motocykli odbywa się po raz pierwszy na zrewitalizowanym rynku. Przy okazji podziękował motocyklistom z Kompresji za uświetnianie swoją obecnością innych imprez organizowanych przez miasto.
Zlot motocyklistów w mikołajowych strojach i ich maszyn, był okazją do robienia sobie zdjęć, z czego najbardziej zadowoleni byli najmłodsi przedstawiciele mieszkańców. Po pokazie na rynku, kolumna motocyklistów ruszyła na paradę wokół starej części miasta.
Warto zaznaczyć, że wykonawcą części muzycznej zlotu była orkiestra dęta MCK pod dyrekcja Jarosława Titza.
ul