Kompletnie pijana matka "opiekowała się" 11-letnim synem

2023-12-08 08:29:02(ost. akt: 2023-12-07 15:21:30)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Policjanci z Pisza wszczęli postępowanie wobec kompletnie pijanej kobiety, która pod opieką miała 11-letniego syna. Sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich - podała piska policja.
Jak poinformowała w czwartek nadkom. Anna Szypczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Piszu, w środę 11-letni chłopiec po powrocie ze szkoły zastał w domu kompletnie pijaną matkę, leżącą w łóżku. Przestraszony zadzwonił do ojca, a ten powiadomił policję.

W środę przed godz. 13.00, gdy oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, że jego żona, nadużywająca alkoholu, awanturuje się w domu i krzyczy. Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres, aby sprawdzić, co się dzieje- podała nadkom. Szypczyńska.

W mieszkaniu policjanci zastali 11-letniego chłopca, jego babcię oraz matkę, która kompletnie pijana leżała na łóżku. Była to 41-latka dobrze znana policjantom z wcześniejszych podobnych interwencji. Tym razem kobieta miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Babcia powiedziała policjantom, że przyszła zaopiekować się wnukiem. Zadzwonił do niej zięć, który był w pracy. Powiedział, że otrzymał telefon od zaniepokojonego syna. Chłopiec poinformował go, że jak wrócił do domu ze szkoły to zobaczył matkę pijaną leżącą w łóżku. Przestraszony zadzwonił do ojca.

Do czasu powrotu ojca chłopcem zaopiekowała się babcia. Policjanci skierują sprawę do sądu rodzinnego i nieletnich odnośnie niewłaściwego sprawowania opieki matki nad małoletnim synem.(PAP)

autor: Agnieszka Libudzka