Branżowy portal docenia Uranię. "Perełka modernistycznej architektury"

2023-12-07 10:26:53(ost. akt: 2023-12-07 13:25:38)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Już za nieco ponad tydzień hala Urania zostanie oficjalnie otwarta. Po trwającym ponad dwa lata remoncie, obiekt wydaje się być gotowy do przyjęcia gości. Pozytywne opinie o tym obiekcie spływają do Olsztyna z całej Polski.
Profesjonalny serwis budowlany muratorplus.pl zamieścił na swojej stronie internetowej artykuł o ukończeniu remontu Hali Widowiskowo-Sportowej Urania w Olsztynie, w którym nie brakuje pozytywnych słów na temat obiektu.

Autor tekstu w swoim artykule nazywa Uranię m.in "perełką modernistycznej architektury", a sam tekst opowiada o samym otwarciu i pracach nad remontem obiektu.

Za nieco ponad tydzień odbędzie się się Galaktyczny Benefis Uranii, który oficjalnie zakończy długi remont. Urania przeszła ogromną metamorfozę i choć zachowała swoją charakterystyczną kopułę, to jest to już inna Urania. Obiekt jest nowoczesny i robi wrażenie, co można było usłyszeć od zwiedzających halę.

Ze starej hali zostały tylko 32 żelbetonowe słupy i ring, na którym opiera się nowa kopuła. Obecny obiekt jest bardzo nowoczesny, wyposażony w ponad 160 kamer, pompy ciepła czy fotowoltaikę. Innowacyjność obiektu obrazuje fakt, że cała sieć elektryczna to ponad 800 km przewodów elektrycznych.

Karol Grosz


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. olsztynxxx #3112326 8 gru 2023 09:57

    zdjęcie idealnie pasuje do treści artykułu, gratulacje, jeszcze wychodek w tle by się przydał

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz