Licealiści z Kętrzyna uczestniczyli w specjalnym spotkaniu z funkcjonariuszami straży granicznej

2023-12-06 16:46:25(ost. akt: 2023-12-08 10:08:00)

Autor zdjęcia: Straż Graniczna

Młodzież szkolna odwiedziła funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.
We wtorek (5 grudnia) w Placówce Straży Granicznej w Barcianach przebywali uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego CN-B im. Polskich Spadochroniarzy z Kętrzyna.

Funkcjonariusze Straży Granicznej zapoznali przybyłych gości z infrastrukturą placówki. Przedstawili charakter i specyfikę służby w Straży Granicznej oraz szczegółowo omówili procedurę, etapy i zasady naboru do służby w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej.

Fot. Straż Graniczna

Młodzież chętnie słuchała i zadawała pytania dotyczące codziennej służby w formacji. Uczestnicy dowiedzieli się jakie zadania realizują strażnicy graniczni oraz jaki sprzęt wykorzystują w ochronie zewnętrznej granicy UE.

Uczniowie pojechali również na granicę polsko-rosyjską, zobaczyli jej oznakowanie oraz jej przebieg. Natomiast technik kryminalistyki zaprezentował proces zabezpieczenia śladów pozostawionych przez sprawcę przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom.

Fot. Straż Graniczna

Wiele radości przyniósł pokaz umiejętności psa służbowego „Edo”, który specjalizuje się w wykrywaniu materiałów wybuchowych i broni.

Fot. Straż Graniczna

Na zakończenie przedsięwzięcia zimowa aura oraz świetne humory towarzyszyły wszystkim przy pieczeniu kiełbasek. Licealiści podziękowali funkcjonariuszom Straży Granicznej za poświęcony czas i edukacyjne spotkanie.