Kolejna impreza w nowej Uranii zaplanowana. Ma odbyć się jeszcze przed świętami

2023-12-01 08:58:51(ost. akt: 2023-12-01 12:08:18)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Przychylni mówią, że w Uranii dopinane są ostatnie guziki, złośliwi natomiast, że inwestycja jest dopychana kolanem. Prawda jest pewnie gdzieś po środku, jednak jedno pozostaje faktem: popyt na halę jest ogromny, a na brak wydarzeń mieszkańcy nie będą narzekać.
Za niemal dwa tygodnie odbędzie się Galaktyczny Benefis Uranii, który oficjalnie zakończy długi remont. Urania przeszła ogromną metamorfozę i choć zachowała swoją charakterystyczną kopułę, to jest to już inna Urania. Obiekt jest nowoczesny i robi wrażenie, co można było usłyszeć od zwiedzających halę.

Ze starej hali zostały tylko 32 żelbetonowe słupy i ring, na którym opiera się nowa kopuła. Obecny obiekt jest bardzo nowoczesny, wyposażony w ponad 160 kamer, pompy ciepła czy fotowoltaikę. Innowacyjność obiektu obrazuje fakt, że cała sieć elektryczna to ponad 800 km przewodów elektrycznych.

Urania będzie imprezowym sercem Olsztyna?


Oprócz wspomnianego już benefisu O KTÓRYM WIĘCEJ PISZEMY TUTAJ - Prawdziwe show w Olsztynie. Wiemy, co zaplanowano na otwarcie Hali Urania jeszcze w tym roku na hali odbędą się przynajmniej dwa mecze Indykpolu AZS Olsztyn.

Początek przyszłego roku również zapowiada się ciekawie. Aktualnie przynajmniej trzech wykonawców potwierdziło już swoje występy w wyremontowanym budynki.

21 stycznia w Hali Urania zagra Golec uOrkiestra. Będzie to „Koncert Kolęd i Pastorałek".

23 lutego wystąpi Piotr Rubik z repertuarem „Niech mówią że to nie jest miłość”.

17 marca pojawi się natomiast Teatr 6. Piętro ze spektaklem „Szkło Kontaktowe w trasie!".

Dodatkowa atrakcja jeszcze przed świętami?


Miejski Zakład Profilaktyki i Terapii Uzależnień ogłosił przetarg na organizację imprezy "Zdrowe i Bezpieczne Święta, która ma odbyć się właśnie 18 grudnia tego roku w Hali Urania.

Impreza miałaby się odbyc po południu i być przeznaczona głównie dla rodzin z dziećmi. Według wstępnego planu na wydarzeniu mieliby wystąpić Maciej Remiszewski, aktorzy z Olsztyńskiego Teatru Lalek oraz dziecięcy oddział Zespołu Pieśni i Tańca Kortowo. Pomiędzy występami organizatorzy zaplanowali m.in konkursy z nagrodami, w których będzie można wygrać świąteczne prezenty, oraz "zaproszenie Mikołaja".

Konkursy będą organizowane przez Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień, Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności UM Olsztyna oraz Policję i Straż Miejską. Szczegóły imprezy poznamy w momencie rozstrzygnięcia przetargu.

Karol Grosz