Prawdziwe show w Olsztynie. Wiemy, co zaplanowano na otwarcie Hali Urania

2023-11-24 15:30:01(ost. akt: 2023-11-24 15:58:12)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Długo na to czekaliśmy. Wyremontowana Hala Urania wraca do gry. Uroczyste otwarcie, które zaplanowano na 15 grudnia zapowiada się naprawdę wyjątkowo. Takiego show jeszcze w Olsztynie nie było. Co się będzie działo?
15 grudnia Uroczysty Galaktyczny Benefis otworzy zrewitalizowaną i zmodernizowaną Halę Widowiskowo-Sportową Urania. Polskie gwiazdy zaśpiewają kosmiczne przeboje, a wieczór będzie przeplatany pokazami sportowymi i tanecznymi oraz laserowym show. Wszystko na cześć miejsca, które od blisko pół wieku jest sportowym i rozrywkowym symbolem Olsztyna.

Olsztyńska Urania od 45 lat była i wszystko wskazuje na to, że nadal będzie miejscem, gdzie zawsze coś się dzieje. Przez lata przyciągała zarówno gwiazdy estrady zapewniając rozrywkę mieszkańcom miasta i regionu, jak i najwyższej jakości wydarzenia sportowe. W piątkowy wieczór 15 grudnia znajdująca się w samym sercu Olsztyna Hala Urania, po ponad 2 letniej, gruntownej modernizacji, znów stanie się jego najjaśniejszym punktem. Miasto zaprasza na przygotowany specjalnie na tę okazję “Benefis Hali Urania”.

Jak na prawdziwy benefis przystało, wieczór będzie wypełniony gwiazdami - muzycznymi, sportowymi i tanecznymi, które "opowiedzą" historię Hali i będą celebrować jej dzieje. Całość programu została podzielona na części tematyczne, przeplatane występami artystów na żywo i pokazujące zarówno historię Hali, jak też jej nowoczesne rozwiązania architektoniczne w nowym wydaniu.

— Zależało nam, by główną bohaterką i najjaśniejszym, centralnym punktem wieczoru była sama Urania. Jej ciekawa historia i architektura, symbolika i nowe, uzyskane dzięki remontowi, naprawdę kosmiczne możliwości — mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. — Dlatego też, zamiast klasycznego przecięcia wstęgi, otworzymy Uranię kosmicznym pokazem laserowym.

W głównym punkcie programu, piątkowym Koncercie Gwiazd, wystąpią: Ania Dąbrowska, Anita Lipnicka, Ralph Kaminski, Błażej Król, Wojtek Urbański oraz zespół Czerwony Tulipan. Niektórzy z artystów wykonają utwory z kosmicznym akcentem, nawiązując w ten sposób do tematu przewodniego benefisu. W trakcie wieczoru zostaną też zaprezentowane filmy pokazujące bogate 45 lat z życia Hali Urania.

W części sportowej będzie można zobaczyć pokaz uczniów olsztyńskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, trenujących gimnastykę sportową i taekwondo olimpijskie. W części tanecznej, wyreżyserowanej przez olsztyniankę, popularną Iwonę Pavlović, pojawią się takie zespoły jak Carnivals Stars, Studio Rytm, pracownia Tańca Pryzmat, formacja Jantar z Elbląga i zawodowi tancerze
z "Tańca z gwiazdami".

Nad częścią muzyczną czuwać będzie wraz z zespołem dyrektor projektu, Wojciech Urbański - kompozytor, producent muzyczny i aranżer. Laureat Fryderyka 2022 za płytę zespołu Rysy.

Otwarcie Hali Urania jest imprezą bezpłatną, ale biletowaną. Bilety będą do nabycia od 27 listopada, od godz. 12:00 na stronie eBilet.pl

Galaktyczny Benefis Uranii
Piątek, 15 grudnia 2023 r.
Otwarcie bram o godz. 18.00
Program godzinowy zostanie opublikowany na FB Uranii i UM Olsztyn
Hala Urania, Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 44, 11-041 Olsztyn.