W V Liceum Ogólnokształcącym im. Wspólnej Europy w Olsztynie zakończyła się modernizacja hali sportowej. Projekt kosztował ponad 700 tysięcy złotych

2023-12-01 08:31:00(ost. akt: 2023-11-30 15:40:14)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Jest jedyną - poza Uranią - pełnowymiarową halą sportową stolicy Warmii i Mazur. Właśnie zakończyła się modernizacja obiektu zlokalizowanego przy ul. Krasickiego.
Od wielu lat odbywają się w niej sportowe mistrzostwa Olsztyna szkół ponadpodstawowych, turnieje organizowane przez przez Szkolny Związek Sportowy oraz nauczycieli V LO. Służy wielu klubom sportowym i lokalnej społeczności.

— Modernizacja hali trwała trzy miesiące — mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. — Kompleksowa wymiana starego parkietu na profesjonalną wykładzinę sportową z certyfikatami międzynarodowych federacji sportowych to jedno z najważniejszych zadań, jakie zostały zrealizowane.

Nawierzchnia znajduje się na specjalnych legarach. Dzięki temu zyskuje dodatkową elastyczność i nie obciąża tak bardzo stawów osób ćwiczących.

— Wymienione zostało wiele elementów hali — dodaje dyrektorka V Liceum Ogólnokształcącego, Anna Struk. — Od energooszczędnego oświetlenia przez nagłośnienie po stolarkę drzwiową. Został naprawiony dach, poza tym kupiliśmy siatki, podwieszane kosze, osłony przeciwuderzeniowe na słupy i pomalowaliśmy ściany.

Modernizacja hali kosztowała ponad 722 tysięcy złotych. Samorząd Olsztyna przekazał 484 tysięcy złotych, a dofinansowanie z programu Sportowa Polska to 238 tysięcy złotych z Funduszu Rozwoju Kultury Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W listopadzie do użytku została oddana także wyremontowana sala sportowa Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Żołnierskiej.