34-letni mieszkaniec Olsztyna włamał się do sklepu. Za kradzież telefonu i słodkości grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności

2023-11-29 19:15:35(ost. akt: 2023-11-29 15:43:06)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie, który to nocą miał włamać się do sklepu z pieczywem na terenie Olsztyna. Usiłował ukraść telefon komórkowy oraz wyroby cukiernicze. Udaremnili mu to funkcjonariusze, którzy zatrzymali 34-latka na gorącym uczynku.
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w sobotnią noc (25 listopada) zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który włamał się do jednego z olsztyńskich sklepów z pieczywem.

Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego, który miał zauważyć wybitą szybę w witrynie sklepowej i od razu powiadomił policję. Policjanci po chwili we wnętrzu lokalu zastali mężczyznę, który jak się później okazało włamał się do piekarni.

Okazał się nim 34-latek, który w rozmowie z policjantami przyznał, że zdążył już zjeść kilka ciastek. Ponadto przy mężczyźnie zabezpieczono torbę z wyrobami cukierniczymi oraz telefon komórkowy.

O zdarzeniu został powiadomiony pracownik sklepu, który przyjechał do lokalu. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza. Ponadto badanie wykazało, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. 34-latek został zatrzymany.

Czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością p-ko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

W niedzielę (26 listopada) na podstawie zebranego materiału dowodowego 34-latek usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem.

W najbliższym czasie za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.