W Olsztynie miejskiego Sylwestra nie będzie, a co z okolicznymi gminami?

2023-11-29 20:14:03(ost. akt: 2023-11-30 12:16:15)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Do tego, że w Olsztynie już od kilku lat władze nie organizują sylwestra mieszkańcy zdążyli się przyzwyczaić. A co z pozostałymi gminami? Czy olsztynianie znajdą odskocznię jako goście w okolicznych gminach?
Większość gmin wokół Olsztyna zdecydowała się nie organizować imprezy sylwestrowej. Dlaczego?

Powody są różne. Zdecydowanie głównym problemem są koszty zorganizowania takiej zabawy i dość małe zainteresowanie ze strony mieszkańców. Tak właśnie jest w przypadku gminy Olsztynek.

— Olsztynek w tym roku rezygnuje z zabawy sylwestrowej i pokazu fajerwerków. Głównie ze względów kosztowych, bo nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale kosztuje to bardzo dużo. Drugim powodem jest też to, że z roku na rok zmniejsza się zainteresowanie mieszkańców na takie świętowanie — mówi burmistrz Olsztynka, Robert Waraksa.

Burmistrz dodał, że gdyby w budżecie miasteczka znalazły się wolne środki, wolałby przeznaczyć je na zorganizowanie imprezy w zupełnie innym terminie, jak na przykład spotkanie autorskie, które niedawno odbyło się w Bibliotece Miejskiej.

Jacek Niedzwiecki z urzędu gminy w Dywitach wyjaśnił, że w gminie nigdy nie było takiej tradycji i w tym roku na pewno się ona nie pojawi.

— Mieszkańcy w większości imprezy organizują w swoich domach. Druga sprawa jest taka, że nie jesteśmy zwolennikami strzelania fajerwerkami z uwagi na zwierzęta, których w naszej gminie jest bardzo dużo — mówi Jacek Niedzwiecki z urzędu gminy w Dywitach.

Zupełnie inny powód ma gmina Stawiguda. Wójt Michał Kontraktowicz wyjaśnił, że w gminie nigdy nie było takiej tradycji i najprawdopodobniej wynika to z tego, że mieszkańcy nigdy nie wykazywali takiej potrzeby.

— Wydaje nam się, że mieszkańcy po prostu wolą bawić się tego dnia w gronie najbliższych, rodziny i przyjaciół. Nigdy do nas nie doszła taka inicjatywa zorganizowania zabawy sylwestrowej — dodał Kontraktowicz.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ChuckNorris #3112238 30 lis 2023 06:36

    Jaki prezydent taki Sylwester. Od kiedy mamy obecnego Prezydenta w Olsztynie nie ma niczego doslownie wszystko nam zabral kosztem tramwajów. Koszmar

    Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz