AZS Olsztyn wraca do gry po dłuższej przerwie. Dzisiaj akademicy podejmą drużynę z Częstochowy

2023-11-15 09:55:32(ost. akt: 2023-11-15 10:27:21)

Autor zdjęcia: indykpolazs.pl

Dzisiaj (środa 15 listopada) siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wracają do grania ligowego. Akademicy w Iławie podejmą plusligowego debiutanta - Norwid Częstochowa.
Siatkarze AZSu Olsztyn w tym sezonie rozegrali cztery mecze, z których dwa zakończyły się triumfem drużyny z Warmii i Mazur. Olsztynianie nie mają się jednak czego wstydzić, bo przegrali z dwiema najsilniejszymi drużynami w Polsce: Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, czyli mistrzami Europy i Jastrzębskim Węglem, czyli mistrzami Polski.

Dziś siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn podejmą w Iławie benjaminka PlusLigi, czyli zespół Norwidu Częstochowa. Historia spotkań tych dwóch zespołów zaczyna się właściwie dzisiaj. Założony w 2002 roku Norwid pierwszy raz awansował na najwyższy szczebel rozgrywek siatkarskich w Polsce dopiero w tym roku.

Drużyna z Częstochowy rozpoczęła sezon ligowy od jednego zwycięstwa i czterech porażek. Co ciekawe, jedyne punkty w tym sezonie częstochowianie zdobyli w meczu z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, która jednak od kilku tygodni boryka się z wieloma kontuzjami kluczowych zawodników.

Mecz zacznie się o 18:30. Transmisję spotkania można oglądać w Polsacie Sport a relacji słuchać w radiu UWM.FM.

kg