Dzielnicowy z Białej Piskiej wysłał 18 ton kasztanów. A to jeszcze nie koniec!

2023-11-04 08:10:32(ost. akt: 2023-11-03 14:31:15)

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

Kasztanowa edycja akcji „Nakręć się na pomaganie” zorganizowana przez Adama Trzonkowskiego, najbardziej nakręconego dzielnicowego z Białej Piskiej, dobiegła końca. Pierwszy transport — 18 ton kasztanów zebranych z potrzeby serca już wyjechał. Za parę dni będzie kolejny!
Widzieliście kiedyś tyle kasztanów? Teraz macie okazję je zobaczyć! A to dzięki najbardziej nakręconemu dzielnicowemu Adamowi Trzonkowskiemu z powiatu piskiego, który tak mocno nakręcił się na pomaganie chorym dzieciom, że nie może przestać. Mało tego — skutecznie nakręca i zaraża dobrocią coraz to więcej osób, bijąc przy tym rekordy kolejnych zbiórek.

Tegoroczna, VIII już edycja akcji „Nakręć się na pomaganie” dedykowana jest niespełna rocznej Marcelince Żulińskiej z Pisza. Dziewczynka potrzebuje wsparcia finansowego na leczenie i rehabilitację.

Zbiórka kasztanów dla Marcelinki dobiegła już końca i okazała się strzałem w dziesiątkę. Jak mówi jej pomysłodawca i koordynator, st. asp. Adam Trzonkowski, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Białej Piskiej, zainteresowanie tym przedsięwzięciem przerosło jego najśmielsze oczekiwania.

— Pierwszy transport już wyjechał. Za kilka dni planowany jest kolejny, bo było ich tak dużo, że od razu nie udało się wszystkich zabrać — mówi dzielnicowy. I dodaje: — Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna za pomoc oraz zaangażowanie w zbiórkę kasztanów. W ten prosty sposób razem pomożemy Marcelince Żulińskiej z Pisza w powrocie do zdrowia.

Zbiórka kasztanów rozpoczęła się w połowie września i od razu spotkała się z ogromnym zainteresowaniem nie tylko w powiecie piskim. — Kasztany zbierały dzieci, młodzież, ale też dorośli z różnych miast i miejscowości, czasem nawet bardzo odległych od Pisza. Przynosili je indywidualnie do naszej komendy bądź zbierali grupowo, walcząc o przygotowaną przez dzielnicowego nagrodę. Wkrótce konkurs ten zostanie rozstrzygnięty — mówi nadkom. Anna Szypczyńska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu. — Choć zbiórka kasztanów już się zakończyła, to VIII edycja akcji „Nakręć się na pomaganie” trwa nadal — wciąż zbieramy nakrętki — dodaje rzeczniczka.

W zbiórkę kasztanów zaangażowały się też olsztyńskie dzieci (z Przedszkoli: nr 1,13, 19, 6, 39 i „Stokrotka” oraz Szkoły Podstawowej nr 1). Chcąc docenić zaangażowanie dzieci, ich rodziców oraz nauczycieli z tych placówek, dzielnicowy odwiedził ich i osobiście podziękował za udział w zbiórce.

Elżbieta Żywczyk

fot.KPP w Piszu