To symbol inwestycji tramwajowej w Olsztynie. Tramwaje niedługo wjadą na estakadę [ZDJĘCIA]

2023-11-02 17:42:32(ost. akt: 2023-11-03 14:11:41)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Estakada tramwajowa łącząca ul. Krasickiego i Synów Pułku to bez wątpienia jeden z najbardziej imponujących elementów jeszcze trwającej inwestycji. Obiekt jest już prawie ukończony, a już niedługo mogą wjechać na niego tramwaje.
Estakada tramwajowa już niedługo będzie łączyć komunikacyjnie ul. Krasickiego i Synów Pułku. Te innowacyjne na skale Olsztyna rozwiązanie ma zapewnić bezpieczny i sprawny przejazd zarówno kierowcom samochodów, jak i pasażerom komunikacji miejskiej.

Estakada będzie wznosić się na wysokość około 5 metrów nad ulicą. Będzie miała ponad 270 metrów długości o 8 szerokości. Cała konstrukcja zostanie wykonana ze specjalnie izolowanych elementów niwelujących drgania wywoływane przez przejeżdżające górą tramwaje.

Fot. Zbigniew Woźniak

Obecnie budowa całej konstrukcji jest niemal zakończona. Jak udało nam się dowiedzieć, jeszcze w listopadzie może wjechać na nią pierwszy tramwaj.

Według oficjalnych zapowiedzi władz Olsztyna nowa linia tramwajowa zacznie funkcjonować od 1 stycznia 2024 roku, kiedy to pasażerowie będą mogli podróżować nowymi trasami.

Karol Grosz